Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Alkalmi munkából származó...

Alkalmi munkából származó jövedelmet melyik lapon kell bevallani?

Figyelt kérdés
A mentesített keretösszegen felüli 100 ezer forintról lenne szó. Mennyi ennek az adótartalma, amit bekell fizessek 20-ig?

2015. máj. 11. 09:30
 1/4 anonim ***** válasza:

Mennyit keretél, hogy ennyivel meghaladtad???

Ha nem tudod, mennyi az adó, bocsánat, ha kételkedem abban, hogy ezt jól számoltad ki...

A keresett összegből vond ki a napok számának és a 4760 ft-nak a szorzatát, ezt az összeget kell beírnod a bevallás első sorába. Ha ányk-ban töltöd, automatikusan beírja a fizetendő adót.

Ha kézzel töltöd papíron, Akkor 1 és 17., 26. és 33. sorba írd be az összeget. 16% az adó, a számított adót írd be a 34., 38., 51.,54, 67 és 69 sorba.

2015. máj. 11. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
260 ezer forintot kerestem 34 nap alatt. (4 naptári hónap alatt)
2015. máj. 11. 11:17
 3/4 A kérdező kommentje:

Amúgy a cég által küldött "Egyszerűsített foglalkoztatás igazolás 2014 évre" című igazoláson szerepel ez az összeg külön adóköteles jövedelemként.

Még időben, bár jó későn kaptam észbe, hogy basszus, nekem még nincs kész az adóbevallásom!!!

2015. máj. 11. 11:19
 4/4 anonim ***** válasza:

legközelebb, ha ennyit keresel alkalmiban, érdemes a NAV-tól csekket kérni, fizethetsz adóelőleget :)

Erre az összegre pedig hat havi részletfizetést kérhetsz.

Az enyém sincs meg, könyvelőként majd enyém lesz az utolsó...

2015. máj. 11. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!