Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Hogy lehet a féléves bruttó...

Hogy lehet a féléves bruttó keresete 157ezer Ft egy fodrásznak?

Figyelt kérdés
Egy ismerősöm tavaly júliustól dolgozik mint alkalmazott egy fodrászatban, és úgy tudja 4 órával van bejelentve. Most kapta meg az adóbevallását, amin bruttó 157ezer Ft szerepel és 25ezer Ft levont adó. Tisztességes lehet ez a munkaadó, aki így adózik utána? Nekem ez nagyon furcsa.
2015. máj. 11. 13:08
 1/4 anonim ***** válasza:
Nem négy, hanem két órába van bejelentve szerintem...
2015. máj. 11. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Vagy lehet, hogy csak októberben jelentette be?
2015. máj. 11. 13:26
 3/4 anonim ***** válasza:

Ez úgy működik, hogy időarányosan kell fizetni a járulékokat, amit maga a fodrász fizet a munkáltatójának aki így jelenti be.


Nekem heti 5 órára jött ki 18e-es havi fizetendő járulék.


Tisztességes? Nem, mert nem 5 órát melóztam egy héten.


megéri? Nekem meg, mert a fő állású járulékom kb 90e lett volna, ha vállalkozót váltottam volna ki havi 60e-ért, akkor is kb 75e-be fájt volna a hónap. Annyit meg nem termeltem ki.

2015. máj. 11. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Utolsónak: Heti 5 órára a fizetendő járulék neked 18ezerre jött ki egy hónapra, de neki 6 hónapra jött ki heti 40 órával a 25 ezer Ft adó.
2015. máj. 11. 19:16

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!