Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Feketemunkát nav-nál jelentsem...

Feketemunkát nav-nál jelentsem be?

Figyelt kérdés

Kaptam egy állást, eleinte egyszerűsített szerződés volt (pár napig) majd mivel távoli munka volt, ezt sem írtunk, úgy volt hogy majd havonta lesz papírozás.

2 hónapot dolgoztam, fizetést csak az első hónap után kaptam, azt mondták előleg, és hogy épp nincs náluk se papír se számlatömb, ez 50ezer ft volt.

Majd eltelt még egy hónap, amíg dolgoztam, de nem fizettek továbbra se ezért otthagytam, de azóta sem fizetnek, és papírokat se adnak.

Mindenkivel ezt csinálják, mindenkit átvernek.


Kérdésem: hol tudnám bejelenteni őket? illetve engem mennyire büntetnének meg emiatt?


Undorítónak tartom az ilyet, szeretném hogy minél nagyobb büntetést kapjanak, mert megérdemlik.


2015. máj. 12. 15:44
 1/2 anonim válasza:

Szia!

Egyik ismerősöm is hasonló helyzetben volt, felhívtam a NAV-ot, és azt mondták, hogy közérdekű bejelentést kell tenni. Az ismerősöm a fizetését megkapta, de be nem volt jelentve. Azt mondta, hogy nem fog még ezen is idegeskedni, úgyhogy ő nem tett feljelentést. NEM olvastam végig, de itt részletesen le van írva, mit lehet csinálni:

[link]

Remélem sikerül!

2015. máj. 15. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Munkaügyi és Munkavédelmi Felügyelőségre tartozik.

Ha igazolódik, amit állítasz, akkor ők hivatalból értesítik a NAV-ot az elmaradt adók, járulékok miatt...

2015. máj. 15. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!