Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Szerepeltetni kell az adóbeval...

Szerepeltetni kell az adóbevallásban, ha a fiam néha átutal kisebb összegeket? 2014-ben ez kb 100. 000 Ft volt.

Figyelt kérdés

Ha be kell írni, hova?

És ha az exem néha szintén átutal 12e Ft-ot (beszáll a lakáshitelembe), azt is be kell írni?


2015. máj. 18. 15:49
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
8%
Igen, ezeket be kell írni az egyéb nem rendszeres jövedelem rovatba és 68% különadót kell fizetni utána. Vagyis 100E forint esetében 68E forintot.
2015. máj. 18. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
90%
Nem. 2013. jan. 1-jétől az ajándékozás egyenesági rokonok között illetékmentes, az adóbevallásban sem kell feltüntetni.
2015. máj. 18. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:

Tök jó, hogy két ellentétes választ kaptam.

Elsőtől kérdezném, hogy ezt honnan szedi? Én sehol sem találok ilyen 68%-os adószabályt.


Egyébként ne játsszon a kedves válaszadó a pénzemmel, ha nem tud rendes és pontos választ adni, inkább ne írjon semmit.

2015. máj. 18. 18:14
 4/12 anonim ***** válasza:
77%

Ez magánszemély részére más magánszemély által ingyenesen juttatott vagyoni érték. És mint ilyen, az SZJA törvény 1. sz. melléklete szerint az SZJA alól mentes. AJÁNDÉK! Kivéve a hálapénz, borravaló!

Ez a személyi jövedelemadó része.


Illeték része:

Egy ideje az egyenesági rokonok közötti ajándékozás illetékmentes is! Az "exem" nem tartozik az egyenesági rokonok közé! SZJA alól mentes ugyan, de az illeték alól már nemigen.


Ha nem akarsz vele foglalkozni érdemben, akkor ne utaljon, hanem más módon oldjátok meg az átadást. Ha van közös, tartásra köteles gyermek, akkor akár gyermektartásdíj is lehet a "hozzájárulás", amit Te a hiteled fedezetére használsz fel.


SZJA és illeték két teljesen különálló dolog, ne keverjük őket össze!

2015. máj. 18. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
86%
2. vagyok, lemaradt a válasz 2. része, Szja tv. I. mellékletében vannak felsorolva az szja-adómentes jövedelemtípusok, az ajándék is ilyennek minősül.
2015. máj. 18. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
32%

1. vagyok. nem érzed az iróniát?


Miért kellene neked ezt akárhova beírnod? Azért akarnál még több adót fizetni hogy ezek a tetvek még többet tudjanak lopni?


Nem kell beírnod és nem kell utána adót fizetni.

2015. máj. 18. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
22%

"Egyébként ne játsszon a kedves válaszadó a pénzemmel"


Akkor talán nem egy névtelen fórumon kellene feltenni a kérdést, hanem szakembertől.

2015. máj. 19. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:

Nem kell "szakember"hez fordulni egy ilyen kérdéssel, elég, ha járatosabb benne a válaszoló, mint én. Lásd a normális válaszolókat, akik fentebb segítettek, rosszindulatú lepontozás ide vagy oda.

És attól még, hogy ide bárki regisztrálhat és kérdéseket tehet fel, még nem következik, hogy marhaságokat kell válaszolni, mert éppen nincs kéznél jobb kérdés, ahol el lehet sütni egy agymenést.

Utolsó, próbálj meg valódi segítségeket adni, olyat, amilyenre te is vágysz majd egyszer, amikor csak vadidegenek vesznek körül és csak rájuk számíthatsz. Nem várok tőled olyan szintű megértést, ami miatt ismét billentyűzetet kell ragadni, szerintem nyugodtan lépj tovább egy másik kérdésre.

2015. máj. 20. 18:41
 9/12 A kérdező kommentje:
Első: de, éreztem az iróniát, de ez nem az a téma, ahol biztosra mehetek egy ilyen válasz után. Adót nem feltétlenül kell azután fizetni, amit bevallasz, viszont van, amit szerepeltetni kell az adóbevalláson (lásd az egyik válaszadó erre vonatkozó válaszát is), főleg, ha az ellenőrizhető bankszámládon rendszeres bejövő tétel van. Ezért kérdeztem a kérdésem.
2015. máj. 20. 18:44
 10/12 anonim ***** válasza:
48%
Kedves Kérdező, relax ;)
2015. máj. 29. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!