Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Most akkor mi is a helyzet?

Most akkor mi is a helyzet?

Figyelt kérdés

Hogy kell kitölteni az adóbevallást és melyik nyilatkozatot(nyilatkozatokat) kell elküldeni 20. ig? Mi van ha nem küldöm el 20.-ig?

[link]



2015. máj. 18. 18:01
 1/4 anonim ***** válasza:

Most már nyilatkozattételre nincs lehetőség, arra más határidő vonatkozott.


Május 20-ig a személyi jövedelemadó bevallást kell elkészítenie annak, akinek volt adóköteles jövedelme 2014. évben. Még akkor is, ha vontak Tőle adóelőleget év közben!


Ha nem készíted el, és adod fel határidőre, akkor mulasztási bírsággal sújthatnak.

A helytelen adatokat tartalmazó bevallás még mindig jobb, mint ha be sem adnád. Azt ugyanis - akár másnaptól - önellenőrzés keretén belül 5 évig bármikor "javíthatod".


A kitöltenő nyomtatvány: 1453.


Az, hogy hogy' kell kitölteni nagyban függ attól, hogy milyen jövedelmed volt, milyen jogviszonyban szerezted, stb.

2015. máj. 18. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
szeptemberben kezdtem 108 bruttóval és 04.01 -én módosították 120 bruttóra
2015. máj. 18. 18:47
 3/4 A kérdező kommentje:
közalkalmazotti jogviszony
2015. máj. 18. 18:51
 4/4 anonim ***** válasza:

1453 sz. bevallást kell kitölteni a munkáltatótól kapott igazolás alapján. 14M30-as nyomtatványt adott ki részedre a bevallás elkészítéséhez.


Adatok nélkül én sem tudok bevallást készíteni...

2015. máj. 19. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!