Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Ha a bevallásomból véletlenül...

Ha a bevallásomból véletlenül kifelejtettem egy kb 70. 000ft-os diákmunkás jövedelmet feltüntetni, abból nagy para lehet?

Figyelt kérdés

már régóta máshol dolgozom és el is felejtettem, hogy volt ez a néhány napos munka is és abban a tudatban töltöttem ki a bevallást, hogy csak a mostani hosszútávú munkámból származott jövedelem.


ebből lehet gond? megbüntetnek? ez adócsalásnak számít?


(egy ott dolgozó azt mondta, hogy náluk ott szerepel, és le van vonva az adó, ergo minden ok, meg nem hiszi hogy 70E miatt nagy ügyet csinálnának belőle)



2015. máj. 19. 22:43
 1/7 anonim ***** válasza:
79%
Hiba javításra fognak hívni, ennyi .
2015. máj. 19. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 Icus47 ***** válasza:
57%
Vagy az előz válasz,vagy ha akarod önellenőrízheted is , ahogy neked kényelmesebb.
2015. máj. 19. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

értem köszi.

és ezt mennyire érinti a május 20-i (holnapi) határidő? tehát javítani, önellenőrizni is eddig kellene vagy utána is behívnak?

2015. máj. 19. 23:03
 4/7 anonim ***** válasza:

A mai napon, 20.-án ne tégy semmit. Majd holnaptól minél előbb adj be egy "önellenőrzést", és abba már beleírod ezt is, és akkor nem lesz gond!


Mivel látják, hogy az előző kifizető a 70 ezerből az adót levonta, tehát tudják, hogy az eredetileg beküldött bevallásod valahol "hibádzik"!!!

Jobban jársz, ha mielőbb önrevíziózod, mielőtt ők lépnének akármit!

2015. máj. 20. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
ma is beadható az önell, megszűnt a korábbi szabály.
2015. máj. 20. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 Icus47 ***** válasza:
Igen!
2015. máj. 20. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
köszönöm!
2015. máj. 20. 21:34

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!