Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Ha egy eladó nem ad blokkot...

Ha egy eladó nem ad blokkot nyer rajta valamennyi pénzt?

Figyelt kérdés

Van egy eladó első két alkalommal még adott blookot, aztán ahogy meglátta, hogy visszatérő vendég leszek már nem, persze nem baj. Nagyon rendes eladó. :) remélem azért én nem vagyok adócsaló amiért elfogadom, hogy blokk nélkül vásárlok :D

De egyébként ő elvileg nyer rajta végül is? köszi a válaszokat :) csak szimplán érdekelne



2015. máj. 27. 05:57
 1/8 anonim ***** válasza:
8%
De igen, te is adócsaló vagy, ne szépítsük. Tudsz is róla, de neked jó így.
2015. máj. 27. 06:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
82%

Nem, te nem vagy adócsaló. A bolt az ahonnan vásárolsz.


Igen, a bolt nyer rajta, nem kell áfát, iparűzési adót fizetnie a meg nem történt vásárlás után, illetve a meg nem történt vásárlásod csökkenti a nyereségalapot, így kevesebb társasági adót / szja-t, eho-t kell fizetni a cégnek.

2015. máj. 27. 06:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
35%
Feketén ad el, szerinted mégis menynit nyer rajta??
2015. máj. 27. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Köszi a választ! Gondoltam, hogy létezik valami adó meg ugye mindenhol ellenőrizve vannak a pénztárgépek NAV által.:) Én az adócsalásnak csak passzív alanya vagyok 1. válaszoló. Kérhetném a nyugtát, lehet adná is, habár magától kellene adnia, nekem mindenesetre mindegy. Az ellenőrzés pedig eddig is a NAV feladata volt, nem venném el munkájukat :) köszi mégegyszer a választ 2-es válaszoló :)
2015. máj. 27. 09:03
 5/8 anonim ***** válasza:
85%
Még ha kérsz is nyugtát, nem biztos, hogy a NAV-os pénztárgépbe üti. Sok üzletben csinálják ezt, ahol nem kell elszámolni a termékkel.
2015. máj. 27. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
41%
Én direkt nem kérek nyugtát csak azért hogy ezek a tetvek legalább annyival kevesebbet tudjanak lopni.
2015. máj. 27. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
25%
Remélem jól megbüntetik majd. Tudom, hogy sokaknak nem jut el a tudatáig, de az adófizetés közös érdek. Vannak fejlettebb országok nyugaton, ahol az adócsaló társadalmi megítélése valahol a gyerekgyilkos szintjén van. Milyen messze vagyunk még mi ettől...
2015. máj. 29. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Majd ha a politikusok se lopnak, akkor elítélem, addig nem tudom.
2015. jún. 8. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!