Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Interneten (bet365) lottózom...

Interneten (bet365) lottózom Ausztriai lottón 20 eurót nyertem, vagyis kb 6000 ft, amit kiutaltam magamnak, kell erről adóznom, vagy van valami mágikus összeg ami alatt évente nem kell?

Figyelt kérdés
2015. jún. 6. 17:13
 1/1 anonim ***** válasza:

Elvileg kell, de fölösleges. Még százezernél is kár ilyesmivel foglalkozni. Az adóhatóság nem fogja észrevenni, és kivizsgálni azt a párezer forint jóváírást a számládon, a bank meg nem fogja jelenteni. Én külföldről legalább 2 milliót hoztam haza készpénzben, beraktam a bankba, és a kutyát sem érdekli honnan van az a pénz és adóztam-e utána. Külföldi szerencsejáték oldalon is nyertem már vagy 100 ezret idén, még nem utaltam ki, de véletlenül sem fogom bevallani.

Persze ha szereted a bürokráciát, nem sajnálod a nyereményed egy nagy százalékát, és becsületes akarsz lenni, akkor bevallhatsz 1000 forintot is.

2015. jún. 8. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!