Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Hogyan kell *Affiliate Marketi...

Green Roze kérdése:

Hogyan kell *Affiliate Marketing* -nél adózni?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Affiliate Marketinges szeretnék lenni. Próbáltam neten infót keresni, de semmi hasznos nem található. Mik a lehetőségek? Önálló tevékenység?; Adószámos Magánszemély?; Tán Vállalkozó?; Szabadúszó Reklámozó?; Nem főállás mellet folytatnám, inkább ahelyett - persze ha sikerül. Azt hozzátenném, hogy alanyi adómentességet/áfamentességet igényelnék. Viszont mindenhol úgy írják, hogy számlát adni kell... Én viszont senkinek sem tudok kiállítani, illetve kinek állíthatnék ki, hisz minden költség az enyém (reklám az AdWords-ön vagy egyéb felületen, saját zsebből) illetve internet/wifi fizetése... Szóval hogy és mint kell adóznom?

Ez amúgy külföldröl érkező bevétel lenne (egy kinti "affiliate network" - ott nem írnak arról hogy számlát kell adnom-ott nemigen vannak ilyen szigorlatok amennyire tudom, ezért nem kell számlát adnom mert a VAT-t levonják kifizetéskor) DE én nem vagyok alkalmazott, csak affiliate (partner), itthon végzem a munkát Magyarországon, teljes egészében, saját erőből.. Ezért remélem, hogy nem kell még plusz 30%-ot is fizetnem ezután, mint külföldről származó jövedelem, mert akkor szinte semmi nem marad a bevételből.

Szóval, ha tudsz bármi módon segíteni, értesz ehhez, vagy ha ugyanez a foglalkozásod, akkor kérlek válaszolj(atok) mihamarabb! Előre is millió köszönet!


Ui: (Kicsit más téma): Ha PayPalen keresztül érkezik pénzem/ bevételem, amit átutalok a "normál" bankszámlámra, akkor az után hogy kell adózni?



2015. jún. 13. 11:04
 1/1 anonim ***** válasza:

Először is gőzöm nincs, hogy mi ez az Affiliate Marketinges munka.


Ki kivel van jogviszonyban, honnan jön a pénz, mit takar a tevékenység? Melyik külföldi országról lenne szó?

Sok mindent tudni kéne ahhoz, hogy be tudjuk lőni, adózás szempontjából mi a szitu itthon Magyarországon...

2015. jún. 14. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!