Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » 2010-ben vettem egy lakást...

2010-ben vettem egy lakást 5mill. -ért, ebből 3mill. hitelfelvétellel. Fizetnem kellett több mint 100000ft. Illetéket. Ha most eladom 6mill. -ért és visszatörlesztem a hitelemet még adóznom is kell? Előre is kössz a válaszokat!

Figyelt kérdés

2015. jún. 16. 17:44
 1/3 anonim ***** válasza:
Igen
2015. jún. 16. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

A 6 millió Ft bevételből levonod a vételárat, az 5 millió Ft-ot és még a 100 ezer Ft illetéket, a maradék 900 ezer Ft a jövedelem, az után az összeg után fogsz adózni!!


Hogy az eredeti vételár összege miből, kitől, hogyan jött össze, itt nem játszik szerepet. Az hogy kölcsön kaptad szülőktől vagy banktól és vissza kell fizetni, ebből a szempontból mindegy.

2015. jún. 17. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Nem kell fizetned SZJA-t és bevallást sem kell készítened.

Ennek viszont nincs köze a hiteledhez.


Egyszerűen arról van szó, hogy lakóingatlan értékesítése a megszerzést követő 5. évtől adómentessé válik.

Mivel Te 2010-ben szerezted meg, és 2015-ben értékesíted, így pontosan az első adómentes évedben teszed azt.


Nem kell vele foglalkozni még akkor sem, ha 20 millióért adnád el...:)

2015. jún. 17. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!