Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Könyveltetők és maguk a...

Könyveltetők és maguk a Könyvelők, miért becsülik le a saját munkájuk pénzben mért értékét?

Figyelt kérdés

A könyveltetők, azaz a cégek,vállalkozók miért pont a vállalkozásuk legnélkülözhetetlenebb emberét a könyvelőjüket és annak a bérét, munkadíját nem akarják a fontosságának és nélkülözhetetlenségének értékén megfizetni.

Könyvelők ! Miért nem tudatosítjátok az ügyfeleitekkel a munkátok fontosságát,szükségességét és nélkülözhetetlenségét,az értékét ?



2015. jún. 18. 23:49
1 2 3
 1/23 anonim válasza:
100%
Mert manapság minden bokorból könyvelő nő ki, és minden harmadik egy pofon a szarnak. A jó könyvelő igenis jól megfizettetik. Akit nem fizetnek meg jól, az vagy nem tesz eleget az elvárásoknak, vagy beletörődik a sorsába és nem vált színvonalához képest másik foglalkoztatóra. Amennyiben Ön érdekelt, javaslom, váltson olyan munkáltatóra, amely megfizeti az Ön tudását és elégedett a kifizetett összeggel. Minden jót.
2015. jún. 19. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:

Azért ez nem igaz. Sajnos vannak szar ügyfelek, akik a saját anyukat eladnák 2 ft-t. Viszont vannak nagyon jó ügyfelek.

Mi ki szoktuk rakni a rossz ügyfeleket elég hamar. Idén is kiraktunk 4-t, pedig volt olyan, aki nem keveset fizetett. De ha idegesít, akkor kirakjuk.

2015. jún. 19. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 A kérdező kommentje:

Itt egy példa,mely példán keresztül szeretném megközelíteni a kérdésem fő címének lényegét.

Sok könyvelő - könyvelő iroda egy KFT./ Bt. könyvelését képes elvállalni 15.000 ft-ért. Miért ?

Miért becsülik le a saját munkájuk,szakmájuk értékét? Egyéni vállalkozót, elvállalnak 3.000 - 5.000 ft.-ért/ hónap. Miért?

Ma már egy kőművesek mellet dolgozó segédmunkás, nulla felelősség és nulla szakértelemmel, elkér napi 5.000 - 10.000 ft. mondom naponta! Nem havonta!

Egy könyvelőnek a tudása,felelőssége, egy Havi munkája nem ér annyit mint egy segéd munkás napi díja?

De meg is fordíthatjuk a sorrendet, egy vállalkozó még annyira sem becsüli meg a könyvelőjének a munkáját, mint a cégében vagy vállalkozásában dolgozó , legutolsó beosztásban lévő alkalmazottjának a napi bére?

2015. júl. 6. 14:08
 4/23 anonim ***** válasza:

Egy egyéni vállalkozóra miért kérjek 20 ezer ft, mikor 5 számlája van egy hónapban?

Könyvelőnek nem fellel semmiért. A cég tulajdonosát veszik elő, a könyvelőt nem.

2015. júl. 6. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 A kérdező kommentje:

4#

Egy egyéni vállalkozóra miért kérjek 20 ezer ft, mikor 5 számlája van egy hónapban?

Könyvelőnek nem fellel semmiért. A cég tulajdonosát veszik elő, a könyvelőt nem.

4-es . Miért kér egy nyilvános WC-t üzemeltető tőled 100-200 ft.-ot azért a 2 percért amit a WC. töltesz. Miért kel parkolási díjat fizetned a saját városodban, csak azért mert leállítottad az autódat egy kórház előtti parkolóba (a városnak fizeted a gépjármű súlyadóját! A "kórháznak" "egészségügynek" fizeted a TB.)

Vagy figyeld ezt! Elromlott a hűtőszekrényem, telefonon találtam és hívtam a szervizeseket és elmondtam nekik , hogy mi a hűtőgépem problémája,mit csinál és mit nem,stb.

Azt mondták, Oké! rendben értik és majd kifog jönni egy emberük és megnézi a hűtőt. Ki is jött (600-700 méterre van a szerviz a lakásomtól)bedugta a hűtöm dugaját a konnektorba 10 másodper múlva kihúzta, majd azt mondta, hogy rossz a hűtőm és nem érdemes javítani. majd elköszönéskor mondta, hogy 4500 ft-ot fizessek a kiszállásért. Érted ! 4500 ft. Miért ? 10 másodperc "munkáért" és 1500 méter autózásért? Ha taxival jött volna ki a szerelő, akkor sem kérhetne 4500 ft-ot a semmiért! Látod , a hűtőgép szerelő többre becsüli a saját szakmáját és annak értékét mint te kedves választ adó. Bár kétlem, hogy könyvelő vagy de nem vitatom. Minden esetre pontosan a hozzád hasonló szemléletű könyvelőket nem értem.

2015. júl. 6. 23:56
 6/23 anonim ***** válasza:
De mit nem èrtesz? Piaci árak vannak: kereslet-kínálat. Kérj 20 ezret havi 5 számla miatt, aztán megy máshoz aki kevesebbet kér.
2015. júl. 8. 02:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:

^Pontosan.


Kérdező, amit nem értesz, hogy a könyvelők pont annyit kapnak, amennyit érnek (én pl 54500+áfát fizetek havonta).

A piac beárazza őket.

2015. júl. 8. 07:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 A kérdező kommentje:

A könyvelőket nem értem, hogy miért értékelik le a saját szakmájuk pénzben mért értékét,fontosságát,nélkülözhetetlenségét.

Írta itt egy hozzászóló, hogy mit kérjen egy "vállalkozótól" akinek havi max. 5 számlája van. Kérdezem én ! Ez a könyvelő havi 5 ezer forintért hajlandó leplezni a "vállalkozó" vállalkozásának a jogszerűségét? Mert legyünk őszinték,havi öt szálát kibocsátó vállalkozás abból az 5 számla kibocsátás bevételéből él és tartja fent a vállalkozását,stb.

2015. júl. 8. 21:27
 9/23 anonim ***** válasza:

Ha neked 5 számla lekönyvelése 5 percnél vesz többet igénybe, akkor sajnállak.

5 perc munkáért 5 ezer szerintem nem rossz :D


És te vonod kétségbe, hogy könyvelő vagyok. Elfogynak az ész érvek, és jön a személyeskedés.


Mint mondtam, aki nem olyan azt ki szoktuk rakni.

Azért hál' istennek vannak nagyon jó cégeink akik sokat fizetnek. És van 22 egyéni vállalkozó, max egy napot töltök az ügyes bajos dolgaival. Ha egynapi melóért nem jó ennyi pénz, akkor azt gondolom kapzsi vagy. Ami nem baj, csak le is kell tenni az asztalra valamit ezért.

2015. júl. 9. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
A másik, 5 számlábon miért ne kereshetne havi 500 ezeret? Mert te még nem láttál ilyen számlát. Pedig van 15 milliós számla is.
2015. júl. 9. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!