Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Pénztárgépnapló tartalmi...

Pénztárgépnapló tartalmi elemei NAV ellenőrzéskor?

Figyelt kérdés
A pénztárgépnapló hitelesített másolatát kell ellenőrzésre átadni. Mit jelent ez pontosan? Minden oldalát, a pénztárgépre vonatkozó bizonylatokkal (vásárlás, munkalapok) együtt kell átadni? Erre a kérdésemre egyelőre eddig nem kaptam/találtam választ. A válaszokat előre is köszönöm.

2015. jún. 19. 08:32
 1/3 ARMACASH válasza:
78%

Jelen esetben a napló oldalait (szerintem elég, ahol bejegyzés történt) lemásolod, a másolatra pedig ráírod, hogy "eredetivel mindenben egyező másolat". aláírás, bélyegző.

A tartalmi ellenőrzés pedig azt jelenti, hogy minden ki van-e töltve a naplóban helyesen.

további infó:


[link]

2015. jún. 20. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Nagyon köszönöm a segítséget. Közben meg is találtam a választ, de a link megerősítésnek jól jött.

Másrészt szeretném megírni, mire jutottam végül. Ha bárki hasonló cipőben járna és még nem találta meg a választ:

Úgy vagyok vele, hogy több legyen, mint kevesebb, így lemásoltam a pénztárgépnapló elejét és az azt követő kitöltött oldalakat. "Az eredetivel mindenben megegyező hiteles másolat" szöveg + pecsét + dátum, aláírás minden oldalra.

A pénztárgépnapló szigorú számadású bizonylat, így a szigorú számadású bizonylatok nyilvántartásában szerepelnie kell (egy saját gyártású word-excel is lehet-ennek fontos tartalmi kellékei vannak!). A napló másolata mellé csatolom ezt a nyilvántartást, igazolva, hogy nyilván van tartva. Mivel NAV általi ellenőrzésről szól, így mellékelem - biztonság kedvéért - a pénztárgépnapló vásárlásáról szóló számlát is.

2015. jún. 26. 22:38
 3/3 A kérdező kommentje:
Az ellenőrzés után pedig újra jelentkezem, minden úgy kellett-e ahogyan volt. Csak segítségképpen másoknak.
2015. jún. 26. 22:39

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!