Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » 19 éves vagyok Most kezdtem...

19 éves vagyok Most kezdtem el dolgozni 622FT a Bruttó órabérem pórba idő alatt Mennyire jön ki a nettó?

Figyelt kérdés
Igaz hogy jár nekem valamilyen pályakezdői támogatás?
2015. júl. 5. 15:51
 1/4 anonim ***** válasza:

408-ra


34,5%a megy el adóba


Persze ha diákmunkás vagy akkor ez nem biztos, hogy így van.

2015. júl. 5. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
a munkáltatód vehet igénybe kedvezmênyt utánad.
2015. júl. 5. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
A helyedben máris otthagynám őket. Jóformán egy pofa sörre nem elég az 1 órás béred. Diákmunkára is adnak azért 800 felett arra is, ami nem informatikai munka, csak dobozpakolás vagy szórólap.
2015. aug. 13. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Azért nem ilyen egyszerű, hogy valaki rávág egy százalékot. Függ ez attól, hogy tanulsz-e még vagy fizetsz-e máshol tb-t, ilyesmi. Vannak olyan adónemek, pl. az eho, aminek nem is a bér 100%-a az alapja, hanem mondjuk 120% vagy sávos. A 16% SZJA az fix. Ha jársz iskolába, az iskola fizeti az egészségügyi hozzájárulást, neked és a munkáltatónak sem kell.
2015. aug. 13. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!