Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Mi fog történni az olyan...

Mi fog történni az olyan adótartozással, ami nem a miénk?

Figyelt kérdés

Háttérsztori:

Vettünk egy lakást 8 éve. Előtte albérlők voltak évekig benne.

Egy darabig még jöttek mindenféle névre levelek, de lassan elmaradoztak, kivéve 1-et. Hozzánk jön minden levele. Választások, szavazások, adóval kapcsolatos papírok... minden, amit a lakcímnyilvántartás (vagy mi?) alapján postáznak.

Voltam az önkormányzatnál, 10x éve van a hölgy bejelentve a címre, kijelenteni nem tudom, mert nincs SEMMI más ismert ideiglenes vagy állandó lakcíme, tartózkodási helye.

Fiktiváltatni nem szeretném, mert nagyon nincsen rá fölösleges pénzem, hogy pl tulajdoni lapot kérjek a földhívataltól...


Igazából csak azt szeretném kérdezni, hogy ha neki bárhol tartozása keletkezik, akkor mi történik? A behajtók majd nálunk fognak csengetni? Vagy hogy működik ez ilyenkor?


Mert pl tegnap érkezett éppen pont a NAV-tól egy levél vmiféle elmaradásról meg késedelmi pótlékokról. Nem is olvastam el rendesen, mert csak a tartalmából jöttem rá, hogy ez nem nekünk szól. Amúgy simán a postaládán szoktam hagyni, aztán vagy elviszi a postás, vagy kidobja valaki, nem tudom...



2015. júl. 17. 10:17
 1/6 anonim ***** válasza:
37%

Nem neked szol, a cimzett elerhetetlen. Kuka. Nem kell ezzel sokat foglalkozni. A behajtok nalad semmit nem foglalhatnak, semmi kozod hozza.


3000 forint ennek az illeteke, ha nem akarod kifizetni, szorgalmasan kukazd a leveleket. Ha unod, fizesd ki.

2015. júl. 17. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Gondoltam, hogy a behajtók tőlem nem vihetnek semmit... csak elképzeltem a helyzetet, hogy mivel ez a címe, ide jönnének? :o én meg majd mondom, hogy sorry, tévedés?
2015. júl. 17. 10:55
 3/6 anonim ***** válasza:
37%
Igy, ahogy mondod. Nem tudod ki o, nem ismered, te nem vagy vele azonos, es itt meg is all a dolog. Majd ok intezik a fiktivalast.
2015. júl. 17. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
köszi :)
2015. júl. 17. 12:29
 5/6 anonim ***** válasza:

"Nem is olvastam el rendesen, mert csak a tartalmából jöttem rá, hogy ez nem nekünk szól"


ez azért elég kamu, hisz a NAV-tól a levél névre szólóan jön, azaz már a borítékon is látszik, hogy nem a tied. Azért te mégis kibontottad, és évek óta elolvasod a másnak szóló leveleket...


A behajtók nálad fognak csengetni, igen. De ettől nem kell félni, mert megmondod, hogy nem ismered, 10 éve nem ott lakik. Ők megköszönik és elmennek. Ez a dolguk, hogy kimenjenek személyesen az utolsó ismert lakcímére. Egyébként épp tegnap volt itt erről egy kérdés, írták, hogy néhány ezer ft a kijelentés. Tulajdoni lap meg 1000 ft, ennyit nem ér meg, hogy ne legyen hozzád bejelentve egy vadidegen?

2015. júl. 17. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

A végrehajtók hozzád fognak kimenni, és az általuk hagyott értesítést - tanácsolom - ne dobd ki a kukába még akkor sem, ha nem tértivevényesen érkezik. Mindenféleképpen reagálj rá bizonyítható módon, mert ha nem teszed, legközelebb is hozzád mennek, de előfordulhat, hogy már karhatalommal, ha nem leszel otthon, és feltörik a lakást, mivel nem tudhatják, hogy az illető már nem lakik ott. Vagy az idézett időpontban legyél otthon, amikor is elmondod nekik a tényeket.


Én melegen ajánlom, hogy ennyire ne vedd félvállról, mert hiába nincs közöd hozzá, az információ hiánya miatt elég kellemetlen helyzetbe kerülhetsz...

2015. júl. 19. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!