Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Heti 8 órás munkaviszonnyal,...

808 kérdése:

Heti 8 órás munkaviszonnyal, jogosult vagyok nyugdíjra, illetve TB-re? (bér br.23e. )

Figyelt kérdés

2015. júl. 21. 20:45
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

Munkaviszony esetén minden esetben biztosított vagy, bértől és munkaidőtől függetlenül.

Nyugdíj összegének kiszámításánál buksz, ott ugyanis a minimálbérhez arányosítják a szilg időt.

2015. júl. 21. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
köszönöm a gyors választ. Úgy érted a minimál nyugdíjra sem vagyok jogosult?
2015. júl. 21. 21:12
 3/11 anonim ***** válasza:
84%
A ledolgozott éveid kevesek lesznek. Már a 4 órás munka is fele évnek számít nyugdíjnál. Te meg 2 órát dolgozol.TB-re viszont jogosult vagy.
2015. júl. 21. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
84%
Nyugdíj számításánál a bruttó bér számít. Ha a havi béred eléri a teljes minimálbért, akkor a nyugdíjba is teljes szolgálati időként számít be. Utánakérdeztem, mert én is részmunkaidőben dolgozom. Ha ennél kevesebbet kapsz, akkor arányaiban annyival kevesebbként számít mind összegben, mind szolgálati időben.
2015. júl. 21. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
Így van. A szolgálati időd a havi megszerzett béred nagyságától függ. Ha eléri a mindenkori minimálbér összegét (mindegy hány órában), akkor "egész" szolgálati időd lesz arra az időszakra, nem pedig "rész" szolgálati időd. Ha nem éri el, akkor megy az arányosítás, ami logikusan kevesebb szolgálati időt eredményez az adott időszakra. És ez sem a heti/havi munkaidőtől függ.
2015. júl. 22. 05:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek, a kielégítő és gyors válaszokat!!!
2015. júl. 22. 19:19
 7/11 anonim válasza:
Legjobb tudomásom szerint NINCS TB. Kivették az alkotmányból !!! Utána lehet nézni ! Valami van ugyan helyette ,de az nem ugyanaz mint a TB!
2015. júl. 26. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Jó, akkor nem TB a neve, hanem egészségbiztosítási szolgáltatások. :)
2015. júl. 27. 05:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

az eszedet vették ki.

Valaki elkezdte, a többi meg szórja szét.

A korábbi munkáltatói járulékot nevezték át adövá, ami így ellátásra való jogosultságot nem keletkeztet (az elsődleges cél se ez volt az átnevezéssel, hanem az, hogy a beszedett összeg az állam számára szabadon felhasználhatóvá váljon).

A munkavállalói járulék továbbra is biztosít jogosultságot, illetve eü szolgáltatásra is az jogosult, aki korábban.

2015. júl. 27. 06:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Köszi szépen 7-es, 8-as. Végre megtudtam, mi az a TB-re jogosultság. Soha a büdös életben nem hívták így, mostanában meg olvastam egy párszor, de nem értettem. Na jó, sejtettem, de akkor is. :)
2015. júl. 27. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!