Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Ha egy magánszemély elad egy...

Ha egy magánszemély elad egy domaint (üresen, webes tartalom nélkül), arra is vonatkozik 600. 000 Ft-os adómentes határ?

Figyelt kérdés

2015. júl. 21. 22:20
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
Szerintem nem.
2015. júl. 21. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
de vonatkozik, ha nem üzletszerű tevékenység.
2015. júl. 21. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:

Szerintem sem...


Valószínűleg ez nem "ingóság" kategória lesz, hanem valami más.

2015. júl. 22. 05:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:

Nem üzletszerű tevékenység, egy szem domaint tartottam fenn magamnak "under construction" tartalommal, de már letettem az önálló vállalkozás lehetőségéről, így eladom, mert más jelezte, hogy neki kellene.


Csak azért tettem fel itt a kérdést, mivel végigolvastam több száz oldalnyi szja szabályt, és nem találok egyetlen olyan részt sem, ami egy ilyen értékesítésre vonatkozna, csak ezt a 600.000 Ft-os adómentes értékhatárt a személyes (nem ingatlan jellegű) tulajdon eladására vonatkozóan. Ha valaki tudna valami konkrét törvényi hivatkozást erre az esetre vonatkozóan, nagyon megköszönném, mert "érzésből" nem lehet adóügyet intézni.

2015. júl. 22. 07:35
 5/16 anonim ***** válasza:
add el kp ért és akkor nem kell ilyennel foglalkozni.
2015. júl. 22. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:
Jobban szeretem a tiszta dolgokat, abból még soha nem lett bajom. Ráadásul cég venné meg, adásvételi is készülne, az alapján könyvélné mint kiadást.
2015. júl. 22. 09:01
 7/16 anonim ***** válasza:
Első vagyok ingóságnak ingóság, de szerintem abba lehet belekötni, hogy nem üzletszerű, a jellegénél fogva.
2015. júl. 22. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:
Az üzletszerűséghez nem kell az ismétlődő tevékenység?
2015. júl. 22. 10:14
 9/16 anonim ***** válasza:
Jelenleg 100%ban a NAV önkényes hatásköre bármiről megállapítani, hogy üzletszerű-e vagy sem. Tehát ha ők azt mondják (aka. az "ÜZLETSZERŰ" piros pecsét került Mancika kezébe először) akkor az, ha nem mondják azt akkor nem az.
2015. júl. 22. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
Nem feltétlen kell rendszeresnek lennie a tevékenységnek és valóban teljesen szubjektív megítélés alá esik.
2015. júl. 22. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!