Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Visszamenőleg hány nappal...

Visszamenőleg hány nappal jelenthetnek mi a munkahelyemről?

Figyelt kérdés
2015. júl. 23. 14:11
 1/8 anonim ***** válasza:

Visszamenőleg nem, csak a kilépéstől számított 24 órán belül köteles.

Ha ez nem történt meg abban a 24 órában, vagyis a munkáltató később jelenti, akkor azért már büntethető.

2015. júl. 23. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Már jó ideje nem dolgozom,és voltam az oepnél ahol mondták bevok jelentve.
2015. júl. 23. 15:24
 3/8 anonim ***** válasza:

Ez legyen a volt céged problémája.

Elméletileg Neked ebből bajod nem lehet.


Én már 1,5 éve nem dolgozom a cégnél, és még mindig nem jelentettek ki. Most úgy néz ki, mintha két helyen is lenne állásom. Engem konkrétan nem zavar, majd kijelentenek, ha észreveszik, vagy jogviszony rendezést kezdeményez a NAV, ha akar.

2015. júl. 23. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
És ha közben terhes lennék akkor kapnék erre gyedet?
2015. júl. 23. 18:11
 5/8 anonim ***** válasza:

Persze.

Emiatt mi akadálya lehetne?

Ha arra lenne szükség, a hatóságok kapcsolatba tudnak lépni a volt munkáltatóval is. Posta még létezik, hogy írásban adatszolgáltatásra kötelezzék őket.

2015. júl. 24. 05:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

"És ha közben terhes lennék akkor kapnék erre gyedet?"

...ja, ha ezt úgy érted, hogy ténylegesen nincs ott munkaviszonyod, és ilyen formán kapnál rá GYED-et, akkor azt mondom, hogy NEM!

Bocsi, egy hasonló jellegű kérdést olvastam az előbb, még az maradt meg bennem, úgy válaszoltam az előbb.

2015. júl. 24. 05:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Mert gyedhez bejelentett munkaviszony kell,nem? És csak a munkaszerződésem van semmi más.ilyenkor mit kell bevinni? Vagy ok nezik gepen?
2015. júl. 24. 07:46
 8/8 anonim ***** válasza:

Mivel munkaviszony alatt kell, hogy GYED-re jogosult legyél, ezért az ellátást igénylését a munkáltató intézi.

Ha a munkáltató tb. kifizetőhely, akkor ő is folyósítja az ellátást, ha nem, akkor viszont a vele kapcsolatos adatszolgáltatásokat intézi.

Hiába nem jelentettek ki, igazából munkáltatód nincs, aki a fenti dolgokat rendezné és aláírná hozzá a foglalkoztató igazolásokat, a jövedelmedről szóló igazolásokat stb.


Vagyis magyarul: Nem minősülsz tb. szempontjából biztosítottnak, csak a kijelentést felejtették el.

Erre vonatkozóan Te semmiféle előnyre ne számítsál...

2015. júl. 26. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!