Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Mit kell tennem, ha nem...

Mit kell tennem, ha nem vallottam be az adómat? (alább írtam a részleteket. ) Számíthatok valami bírságra?

Figyelt kérdés
Lényegében volt előző évben kb 3-4 munkahelyem mindenhol max. 7napot dolgoztam. Elviekben bejelentett munka de mindenhol azt mondták csak próbaidő után jelentenek be. Fogalmam sincs most akkor mi a frász van.

2015. júl. 23. 15:39
1 2
 1/12 Trafó1 ***** válasza:
Szerintem nem voltál bejelentve, de ne az APEH-nél érdeklődj, nehogy lebuktasd magad.
2015. júl. 23. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Ha vártak tőled, akkor előbb úgyis felszólítanak levélben, hogy pótold.
2015. júl. 23. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
Ha lenne ügyfélkapud, akkor azon keresztül meg tudnád nézni a dolgokat.
2015. júl. 23. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

Szerintem se ess pánikba, amíg nem kapsz levelet.


Viszont nekem is lenne egy gyors kérdésem, ha valaki meg tudná válaszolni, megköszönném, és elnézést kérek, ha kissé off-topic.


Svájcban dolgozom alkalmazottként, a helyi szamályok szerint elméletileg automatikusan vonja a munkáltatóm a fizetendő dolgokat. Mivel elméletileg csak egy helyen kellene lennie adószámomnak azt mondták, hogy ha Magyarországon is van, akkor reklamáljak az adóhatóságnál.

Abból lehet probléma, ha mégsem szólok, hogy vonják be az adószámomat?(Feltételezem, hogy nem.)

2015. júl. 23. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
*szabályok
2015. júl. 23. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:

Nos a helyzet az hogy kaptam egy elektronikus levelet hogy valamit felküldtek Budapestre. Személyes felszólítást még nem kaptam. Utánna olvastam és kb 3-4 hónap múlva küldenek ilyet bár változóan.


Ha nem a nav-nál érdeklődjek akkor hol? Az ügyfélkapunk/munkaügyin?

2015. júl. 23. 17:17
 7/12 anonim ***** válasza:
Az szja-t be kell vallani minden évben május 20-ig. A bevallást az alapján tudod megtenni, amilyen igazolást a jövedelmedről a munkáltató kiállított. Az összes munkáltatónak január végéig ki kellett adnia neked ezeket a papírokat. Ha nem adták ki, akkor neked követelned kellett volna. Utólag is kérheted, és bevallhatod. Elkéstél vele, de ha nincs adótartozásod, vagyis be van fizetve minden szja, akkor nem lesz büntetés. Ha hátralékod van, arra késedelmi kamatot, büntetést számíthatnak fel, amit szintén be kell fizetni.
2015. júl. 23. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Azt tudom hogy május 20-ig kellett volna megtenni ezzel nem mondtál újat. Volt hogy egy helyen nem kaptam meg a papírokat. Sőt ha bele gondolok januárban semmilyen papírokat nem kaptam volt munkahelyekről. Ami azt illeti nemigazán tudom hogy van ez. Ha kirúgnak automatikusan megkapom a papírokat? vagy postán küldik el?
2015. júl. 23. 18:11
 9/12 anonim ***** válasza:
El kell küldjék postán januárban. Akkor is, ha korábban kirúgtak.
2015. júl. 23. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Ahol eddig voltam munkahelyen egyszer se kaptam januárban semmilyen papírt :/
2015. júl. 23. 18:39
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!