Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Júli 15-el szüneteltetem a...

Júli 15-el szüneteltetem a KATÁ-s vállalkozásomat. Júlira kell fizetnem a havi 50-ezret?

Figyelt kérdés
Én június elején jeleztem a könyvelőmnek, hogy nincs munkám, szüneteltesse a vállalkozást, hogy júliusra ne kelljen adót fizetnem már. Azaz júli 1-től már szüneteltetve legyen. Erre az ügyfélkapun kapok egy levelet, hogy a vállalkozás szüneteltetésének kezdete júli 15. Szerintem a könyvelő elfelejtette időben beadni... Nem tudom elérni, mert külföldön nyaral. Egy emailt írtam neki, amiben azt írta két szóban, hogy ő egész júliusra kérte, úgyhogy "elvileg" nem kel... Kösz. Most akkor ez hogy van?
2015. júl. 29. 09:05
 1/1 anonim ***** válasza:

Egyéni vállalkozó a tevéklenység szünetelésének bejelentését követő naptól szünetel.


Ha van bármi nyoma (pl e-mail) hogy kérted július 1-től a szüneteltetést, és természetesen ezt az előtt jelezted a könyvelőd felé, akkor gyakorlatilag júni 30-án kellett beadnia a változásbejelentőt.


Én első körben kérném tőle hogy küldje át az elfogadó nyugtával a beküldött változásbejelentőt (egyébként ügyfélkapun ezt te is meg tudod nézni) és ugye ha tudod bizonyítani hogy te időben szóltál és ő pedig késve adta be, akkor mivel köteles vagy júliusra megfizetni az 50 ezer forintot, (ezt fizesd is be mert pótlékolódik) ezért kérném tőle hogy térítse meg az okozott kárt.


Nem nagyon lehet rá mást mondani ez egyértelműen a fenti opcióban a könyvelés hibája.


Ha ő ezt nem ismeri el, és nincs írásban nyoma annak hogy kérted, akkor nem fogsz tudni mit tenni.

2015. júl. 31. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!