Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Ha én tavaly áprilisban...

Ha én tavaly áprilisban vettem egy autót, akkor nekem kellett volna gépjárműadót fizetnem? Mert azt hallottam, hogy csak annak kell akinek január elsején a nevén volt. Aki tudja, hogy ez pontosan, hogy van akkor az írjon.

Figyelt kérdés
Tehát pontosan a 2009-es szabályok szerint nekem kellett volna vagy nem fizetnem gépjárműadót, ha áprilisban vettem a kocsit?
2010. márc. 7. 14:43
 1/3 anonim ***** válasza:

A gépjármű adó befizetésének kötelezettségét a helyi önkormányzat határozza meg, illetve, hogy kell-e fizetned, vagy sem!

Éves adót biztosan nem, azonban annak felét valószínűleg már neked kellett volna befizetned szeptember 15-ig. 2008 szeptember elején vetem az autót, így a befizetést az előző tulaj rendezte, nem voltam még adófizetésre kötelezve a vásárlás idejére való tekintettel!

2010. márc. 7. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Akinek január 1-én a nevén van, az kötelezett egész évben fizetni.

Ha használtautót vettél, akkor akitől vetted, az fizeti arra az évre.

Ha új autót vettél, akkor a vásárlás napjától kell fizetned arányosan.

Az okmányirodai nyilvántartás alapján veti ki az önkormányzat az adót. Elméletileg se bejelentened, se kijelentened nem kell. De ha eladod, jobban jársz, ha bejelented az önkormányzatnál is, mert előfordul, hogy "véletlenül" nem törlik a kocsit a nevedről. Nállunk még ennek ellenére is bepróbálkoznak.

2010. márc. 7. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Mi is áprilisban vettünk használt kocsit és nekünk sem kellett fizetni előző évre. Most annál inkább :S
2010. márc. 7. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!