Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Magánszemélyként hogy tudok...

Magánszemélyként hogy tudok legaláisan neten keresztül eladni / szolgáltatást nyújtani?

Figyelt kérdés

Pl ha apróhirdetéses oldalon akarok ""üzletszerűen"" kereskedni, akkor mi a teendőm, hogy legálisan tehessem? SZJA, azt tudom, de nekem mit kell csinálnom, mikor megtörténik egy eladás, milyen papírt kell írnom róla?

Vagy magánszemélyként ez nem megy, csak egyéni vállakozóként?



2015. aug. 5. 23:51
 1/2 anonim válasza:
Termeszetesen az uzletszeru tevekenysegedhez, hozza kell rendelni valamilyen vallalkozasi format. Csak ugy egy gombostut sem adhatsz el, ha az uzletszeru. Kell melle valami. Ev szerintem kezdesnek megfelel. Gondolom nem 6 milla felett kezded vagy ha felette akkor kft. De mindenkepp keress fel egy konyvelot es vele konzultalj mielott belekezdenel.
2015. aug. 6. 01:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Számlaképessé kell válnod, ha üzletszerűen árulsz.

Magánszemélyként eladhatsz dolgokat, de lényegesen nagyobb adót kell fizetni akkor.

2015. aug. 6. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!