Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Ha az egyéni vállakozásom...

Ha az egyéni vállakozásom kiegészítő tevékenység, akkor is kell fizetnem ha szünetel?

Figyelt kérdés
Nappali tagozatos hallgató vagyok, lenne egy rövid meló ahol azt akarják hogy számlázzak. Adószámos magánszemély is lehetnék de az plusz egyezkedéssel járna, tehát a kérdésem az, hogy mivel a "főállásom" az, hogy hallgató vagyok, ezért a vállalkozásom kiegészítő tevékenységnek számít nem? Ilyenkor ha minden igaz nekem SZJÁ-t, EHO-t, nyugdíjjárulékot, és helyi iparűzési adót kell fizetnem, amelyek a jövedelmem x százalékai - ha nincs jövedelem, (azaz szüneteltetném a vállalkozást) nem is kell fizetni semmit ugye?
2015. aug. 26. 19:12
 1/1 anonim ***** válasza:
Ha nincs jövedelem, az nem azonos azzal, hogy szünetel a vállalkozás. Ez két különböző dolog. Ha aktív a vállakozás, akkor mindig fizetned kell, akár van belőle jövedelem, akár nincs. Ráadásul van az "elvárt adó" megnevezésű szörnyszülemény, amit jövedelemadóként akkor is kell fizetni, ha nincs tényleges adóköteles jövedelem (büntetés, azért mert dolgozni szeretnél). Ha viszont bejelentve szünetelteted a tevékenységet, akkor tényleg semmit nem kell fizetned és ezt a szünetet bármikor abbahagyhatod és aktív leszel, azaz újra fizethetsz (akár van jövedelmed, akár nincs belőle).
2015. aug. 26. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!