Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Mennyi eladott holmi után...

Mennyi eladott holmi után kell adózni, hogy működik?

Figyelt kérdés
Érdeklődnék, hogy ezért büntethetnek-e, hogy működik, hogyha én pl rendelek Aliexpressről 1000ft-ért tokot meghirdetem pl facebookon kereskedős "adok-veszek" csoportban 2000-3000ft-ért azt a tokot, és jelzem hogy folyamatosan tudnak rendelni tőlem akkor ez után megbüntethetnek? Vagy ennek milyen szabályai vannak?

2015. aug. 27. 21:57
 1/5 anonim ***** válasza:
0%

Google...

[link]


"A személyi jövedelemadóról szóló 1995. évi CXVII. tör­vény (a továbbiakban: Szja tv.) 11.§ (3) bekezdése szerint nem kell bevallani azt a bevételt: (...)

2. amely ingó vagyontárgy átruházásából származik, és az éves összege nem haladja meg a 600 ezer forintot, vagy az abból megállapított összes jövedelem nem ha­ladja meg a 200 ezer forintot"

2015. aug. 27. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Kerestem, de annyira nem voltam biztos magamban semelyiknél sem... Tehát akkor ha 1 év alatt nem keresek ezzel a "biznisszel" többet mint 600 ezer forint, akkor nem kell félnem semmitől és nem kell adóznom sem?!
2015. aug. 27. 22:03
 3/5 anonim ***** válasza:
89%
Csakhogy ez nem rád vonatkozik, amit az első írt, ugyanis amit te akarsz csinálni az egyértelműen üzletszerű tevékenység, az első forint után adóznod kell.
2015. aug. 27. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 Koplárovics Béci ***** válasza:
Igen, elvileg már az első eladott termék után adóznod kéne, mivel nem a saját, használt dolgaidat árulod. Persze ha rendesen csinálod, akkor nem fog menni, mert elviszik az üzletet az adócsalók, mert olcsóbban tudják adni. Ha nem adózol, akkor működhet, de könnyen lebukhatsz, bármelyik vevőd feljelenthet, hogy nem kapott számlát, ehhez elég lehet egy rossz szó is egy esetleges reklamációnál. Vagy csak simán a konkurrencia is felnyomhat.
2015. aug. 27. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
56%
Ja,a folyamatosan rész az kimaradt. Akkor az első forinttól adózól valóban, különben meghág a nav.
2015. aug. 27. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!