Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Kata egyéni vállalkozóként...

Kata egyéni vállalkozóként mit tudok elszámolni?

Figyelt kérdés

Értékesítésre beszerzett áru összegét amit számlával tudok igazolni le tudom vonni a bevételről?

Értem azt pl veszek egy cipőt 3000ft-ért és eladom 3500Ft-ért akkor a bevételem ugye 500Ft jól számolok?



2015. szept. 4. 09:10
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Semmit. Pont erről szól, hogy nincs tételes elszámolás.

Nem jól számolsz, mert a KATA-nál a bevétel ilyenkor nem 500 ft, hanem a 3.500 ft, nem lehet semmilyen költséget leírni.

Tehát ha nagy mennyiségű árut forgalmazol, akkor nem biztos, hogy megéri KATA-snak lenni.

2015. szept. 4. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm a segítő választ.

De ha így kezdtem neki akkor év közben átválthatok más fajta adózásra ahol ezt el tudom számolni?

2015. szept. 4. 13:13
 3/4 anonim ***** válasza:

Hááát, mivel az adózásban adóév van, év közben nem hiszem, de ebben nem vagyok 100%-ig biztos.

Illetve, ha bevételként átléped az évi 6 millió forintot, akkor elveszted az alanyi adómentességet és áfaköteles leszel, meg + még másfajta adó is jön rá.

Ha beírod a google-ba, hogy NAV KATA, akkor kihozza a 61.sz füzetet, abban elég részletesen le van írva minden. Ha ennek ellenére sem tudsz valamit, akkor NAV vagy könyvelő - ne hagyatkozz az itteni válaszokra. Még rám se :D ...

2015. szept. 4. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Oké, Nagyon kedves vagy köszönöm szépen :)
2015. szept. 4. 16:53

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!