Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Adócsalás? Egy turkálóban...

OOCsabiOo kérdése:

Adócsalás? Egy turkálóban vettem magamnak pulcsit 700 forintért és egy ezressel fizettem, majd mikor kimentem az üzletből néztem a blokkot, hogy 700ft készpénz 0ft visszajáró (természetesen odaadta a 300ft visszajárót).

Figyelt kérdés
De hát egy ezressel fizettem akkor miért 700at írt kp-ba és 0ft visszajárót? 1000ft kp és 300ft visszajárónak kellett volna szerepelnie. Ez mégis mire volt jó a kasszásnak?

2015. szept. 12. 21:14
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Ez nem adócsalás! Egyszerűen nem írta be, hogy ezressel fizettél, így kevesebb gombot kellett benyomnia.
2015. szept. 12. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Te mennyire retardált vagy. Szerinted ha beírja, hogy 1000-300 az nem ugyanannyi, mint 700??
2015. szept. 12. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
kaptál blokkot? -> igen! vagyis nem adócsalás.
2015. szept. 12. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
81%

Volt szerencsém az új pénztárgépekhez (is) és egy rakat kakkanat az egész.

Ha rendesen ki akarod számolni hogy x összegből y mennyi és úgy visszaadni, az bonyolult/időigényes. (bonyolultabb mint a hagyományos gépen).

Egyszerűbb ha az ember fejben kiszámolja, csak az összeget üti be és ezért látod, hogy 0 a visszajáró.


Természetesen nem jelent semmit, mert a gépek adatai mennek a NAV-hoz, mindent gomblenyomást látnak, úgyhogy tisztában vannak vele, hogy te kiadtál blokkot egy 700 forintos valamiről.

2015. szept. 12. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

A visszajáró számolása egy kényelmi funkció a pénztárgépeken, de nincs jelentősége. 700 forintot fizettél, és 700 forintról kaptál nyugtát, és ez akkor is így lett volna, ha a pénztáros használja ezt a kényelmi funkciót. Tényleg nem értem, mi a probléma, hol látsz itt bármiféle elcsalt adót.


Bár én is találkoztam már hasonló értelmes gondolkodásmóddal, amikor kasszás voltam. Nem velem történt, egy kollégával: nénike fizetett valami 900 forintos tételt egy 1000-ressel, de a kolléga véletlen egy 0-val többet ütött be. Ilyenkor nincs semmi, ugyan a gép 9100-at ír visszajárónak, de nyilván 100-at adunk vissza. Nénike elbattyogott, majd 1-2 óra múlva visszajött (nyilván unatkozott otthon, és ez a zseniális ötlete támadt), hogy őneki csak 100-at adtak vissza, mikor 10 ezressel fizetett, itt van róla a blokk, látszik rajta. Persze a kamerán látszott, hogy 1000-esről volt szó, de az idiótája kötötte az ebet a karóhoz, hogy ott van a 10 ezer. Aztán kénytelen volt elmenni.

2015. szept. 12. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
42%
Nem biztos, hogy idióta volt, az idősek gyakran szórakozottak vagy rosszul látnak, és van, aki simán átveri őket ilyenkor... Én megmutattam volna neki is a kamera felvételét, hogy megnyugodjon.
2015. szept. 20. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!