Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Milyen lépéseket kell megtenne...

Milyen lépéseket kell megtennem, hogy legálisan kereskedhessek a vaterán? Sokan lebuknak ha mégsem adóznak?

Figyelt kérdés
Erotikus kelléket árulnék vaterán üzletszerűen. Tudom hogy bekéne jelentenem magam, csak hogy pontosan mit kéne tennem és hol azt nem tudom.
2015. szept. 13. 16:12
 1/8 anonim ***** válasza:
Van főállásod?
2015. szept. 13. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
nincs
2015. szept. 13. 16:19
 3/8 anonim ***** válasza:
Nem kötözködésileg kérdezem, csak nem akarok egy litániát írni feleslegesen...
2015. szept. 13. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

kiváltasz egy vállalkozóit, ha nem értesz a könyveléshez, akkor keresel egy könyvelőt, adsz számlát és árulhatsz is.


Kiadásod havi 50e! ha van bevételed, ha nincs akkor is.

2015. szept. 13. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
de úgy számoltam hogy profit kb 20ezer lenne, akkor meg se érné az egész nem? könyvelő is pénz, diák vagyok csak kis extra pénzkereseti lehetőségként gondoltam erre
2015. szept. 13. 16:25
 6/8 anonim ***** válasza:

Főállású egyéni vállalkozóit kellene kiváltanod, melynek a legkedvezőbb havi adózása 50 ezer ft (KATA) - ha nincs főállásod. Ugyanis a minimálbér után kell adóznod: ha van annyi bevételed, ha nincs...

Okmányirodába tudod kiváltani, Vateránál üzleti fiókot regisztrálni, számlát nyitni banknál, stb.


Csak akkor fogj bele, ha szerinted vígan kijön az adó belőle, ellenkező esetben keress inkább valami főállást.

Vateránál van még a listázási díj (egy aukció egyszeri indítása 9 ft) plusz a jutalék (eladott termék után 6%) - szóval így számolj... Nem biztos, hogy megéri...

Nekem más a főtevékenységem - így nem a Vaterás forgalomból kell az adót fizetnem - így elmegy... De sokan abbahagyták már ismerőseim.

2015. szept. 13. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Na tessék, mégis leírtam egy litániát, erre kiderül, hogy az egész nem érvényes, mert diák vagy. Áááááá, segítség!!!

A diákra más szabályok vonatkoznak, de én feladtam :D

2015. szept. 13. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Magyarországon nem engedélyezett potencianüvelőt egyébként sem árulhatnál. Meg olyat sem, ami csak gyógyszertárakban kapható.
2015. szept. 13. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!