Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » 17-es nyomtatványnak mennyi...

17-es nyomtatványnak mennyi az átfutási ideje?

Figyelt kérdés
Kb 1 hete küldtem el a 17-es nyomtatványt ÁNYK-val. Szeretnék egy kisebb összeget visszakérni, ha már évek óta ott van az egyik számlán használatlanul. Kaptam értesítést, hogy megkapta a rendszerük a papírt, de azóta semmi nem történt. Mikorra várhatom, hogy megkapom a pénzem, vagy visszírnak, hogy rosszul töltöttem ki? (olyanok válasza érdekel, akik már végigjárták a procedúrát)

2015. szept. 17. 05:10
 1/10 anonim ***** válasza:

Nem jártam végig a procedúrát, de "bennfentes" vagyok.

30 nap...

2015. szept. 17. 05:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Igen, a beadástól, postára adástól számított 30 nap a "kötelező ügyintézési határidő"!

Ez nem azt jelenti, hogy akkor kötelező kiutalni a pénzedet, hanem azt, hogy kötelező valamit lépniük!!!


Ha már régebben keletkezett túlfizetést akarsz visszakapni, számolhatsz azzal, hogy először csak egy levelet kapsz tőlük, amelyben közlik: csak akkor áll módjukban a kiutalást teljesíteni, ha a legutoljára befizetett összeg csekkjét, vagy annak fénymásolatát bemutatod!!! Vagyis kotord elő az utolsó befizetési csekket, vagy átutalásról szóló bank kivonatot... ezt könyvelőként gyakorlatban többször tapasztaltam ügyfelek esetében...

2015. szept. 17. 07:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

Köszi, akkor még várnom kell egy darabig.


Néhány éve még vállalkozó voltam, és onnan van túlfizetésem valamelyik járulékból. Most küldtek levelet, hogy ha valaki 5 évig nem nyúl ezekhez a pénzekhez, akkor ráteszik a kezüket, szóval gondoltam ideje lenne így 3 vagy 4 év után visszautaltatni. Talán van valami csekk, nem tudom, régen volt már. De ha egyszer ők küldenek levelet, hogy nézzek rá, meg már évek óta ott van a számlájukon, akkor miért szívóznának ezzel?

2015. szept. 18. 05:01
 4/10 anonim ***** válasza:

Ha vállalkozó voltál, akkor a befizetett összegek lekönyvelésre kerültek, és a csekk a könyvelési anyagodban lefűzésre került!!!

Ha van ügyfélkapud, kérd le a "folyószámla-egyenleg"-et, nézd meg, hogy az adott adónemnél dátum szerint mikor volt az utolsó (és az azt megelőző) befizetés. Akkor már tudod is, hogy a lefűzött könyvelési anyagban hol keresd a befizetést igazoló csekket, vagy bankszámla-kivonatot!!

2015. szept. 18. 06:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Okés, nem tudtam, hogy azt is le lehet kérdezni. Persze, van egy dossziém még abból az időből. Már nem tudom, hogy csekk vagy átutalás volt e, abban sem vagyok biztos, hogy a mostani bankomnál volt e, ami komplikálja a dolgot, ha esetleg átutalás volt, és nem nyomtattam bizonylatot (vagy mit) róla.
2015. szept. 19. 02:29
 6/10 anonim ***** válasza:

Ha befizetted, márpedig befizetted, akkor azt csak "dokument" alapján tehetted, és akkor viszont annak ott kell lennie a dossziéban!!

Már ha nem bizonylat nélkül könyveltél, ami szabálytalan! :)

2015. szept. 19. 06:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Nem én könyveltem, de egyre inkább úgy tűnik, hogy nem érdemes ezt sem rábízni másra, mert a felelősséget úgyis nekem kell vállalni, ha valami nem stimmel. Plusz még fizethetek is azért, hogy rosszul könyvelnek. Folyószámla kivonatból nem derült ki, mert annál csak azt írják, hogy 2015 januárjában ennyi volt a nyitó egyenleg. Találtam régi kivonatot, abból derült ki, hogy a 2011-es SZJA-t fizettem túl. Bizonylag nincsen, valszeg elfelejtett szólni akkor a könyvelőm, hogy banki átutalásnál is nyomtatni kell bizonylatot. Akkor még másik banknál voltam, úgyhogy visszamenőleg nem tudom lekérdezni és kinyomtatni. Ha tényleg kérnek bizonylatot, akkor valszeg ez a pénz úszott. Egyébként ez a bizonylat dolog is vicc katgória, a NAV rendszerében biztosan bent van, hogy mikor érkezett be az összeg, és honnan, csak szívatják az embert, hogy ne kelljen kifizetni, ha nem muszáj.
2015. szept. 20. 17:19
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

Jól látod!

Szívatás az egész!


Ha a könyvelési anyagban nincs a bankszámla-kivonat lefűzve, mert nem nyomtattad ki akkor, az esetben egész biztos, hogy nem is került lekönyvelésre!!! Ami bizonylatot nem viszel el a könyvelőhöz, egyetlen könyvelő sem könyvel semmit, bizonylat nélkül.

Csak azért, hogy a hibát ne a könyvelőben keresd!!!

2015. szept. 20. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Nekem annak idején kezdő vállalkozóként nem volt evidens, ő meg nem szólt, hogy kellene. Hogy kinek a hibája, az már tökmindegy, beszoptam, ennyi. :-) Kösz a segítséget! Várok, hátha azóta változtak a törvények, vagy tudomisén.
2015. szept. 21. 04:56
 10/10 A kérdező kommentje:
Egész pontosak voltak, a 30. napon teljesítették kérdés nélkül. Ma kaptam meg a levelet. :-)
2015. okt. 14. 01:18

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!