Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Nappali tagozatos diak netto...

Nappali tagozatos diak netto fizetese, hogyan alakul?

Figyelt kérdés
18 evesen, nappali tagozatos diakkent (meg kozepiskolai oktatasban), hogyan terhelik a brutto fizetesemet? Vagy ugyanaz vonatkozik ra, mint egy foallasu felnottre? Gondolom a diakmunka szonak van jelentosege, megha 18 eves is az ember.

2015. szept. 30. 05:47
 1/4 anonim ***** válasza:

Akkor kedvező az adózás (illetve a járulékfizetés), ha iskolaszövetkezeten keresztül dolgozol.

Egyéb jogviszonyban ( pl munkaviszony) nincs előnyöd abból, hogy tanulsz.

2015. szept. 30. 07:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Nekem diákszövetkezeten keresztül heti 4 nap munkával egyetem mellett, havi nettó 90.000.-ot kaptam, de ennek 4 éve.
2015. okt. 1. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim válasza:
A bruttóból 16%-ot vonnak le. Tehát mondjuk bruttó 800 forintos órabér nettó 672 forintot jelent,ezzel szemben egy felnőtt nemdiáktól kb 34%-ot vonnak le.
2015. okt. 23. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:
Utolsó vagyok,persze csak akkor 16%,ha szövetkezeten keresztül vagy.
2015. okt. 23. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!