Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Hogy kell a Navos adótartozást...

Hogy kell a Navos adótartozást kérni, hogy engedjék el?

Figyelt kérdés

2015. okt. 15. 08:23
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
65%

Írsz egy szívhez szóló levet, hogy engedjék el vagy legalább mérsékeljék, esetleg valami lehetőséget a részletfizetésre. Csatolod a bevételeidet, kiadásaidat, csatolni hozzá közüzemi számlák másolatát, gyógyszer listát (erről az orvosod ad igazolást), valamint az egyéb tartozásokat.

Aztán elküldöd a postacímükre. Utána sokat imádkozol és reménykedsz.

2015. okt. 15. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
83%

[link]


Töltsd le a legalsó sorban levő "Magánszemély fizetési könnyítés..." nyomtatványt, szereld fel a szükséges igazolásokkal, .... Címzett: Nav Fizetési Kedvezmények Osztálya...


Ha megkeresel egy könyvelőt, biztosan összeállítja neked úgy csekély pénzért, hogy alaki-tartalmi hiba miatt nem utasítják el!!!

Mert a hibásan, rosszul kitöltött-indokolt-melléklet-hiányos kérelmet is elbírálják, és az esetben kizárólag csak elutasító határozat születik, de az indoklásban nem fogják megírni, hogy csak alaki, vagy egyéb egyszerűen kiküszöbölhető hiba miatt került elutasításra.

2015. okt. 15. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
83%
Persze, ha vállalkozó vagy, akkor az annak megfelelő = egyéni, vagy társas vállalkozások részére szóló nyomtatványt töltsd le.
2015. okt. 15. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:

Nem vagyok vállalkozó és nincsenek közüzemi számláim sem, a volt nejemhez jöttem haza, itt lakom nála. Eddig kisteherautót vezettem Düsseldorfban, a keresett pénzt feléltem ill. a nagyobb fiamnak adtam és a nejemnek adtam. Most hazajöttem, hogy nehéz-pótkocsi jogosítványt szerezzek, mert azzal kétszeresét meg lehetne kint keresni, el is kezdtem a tanfolyamot és rájöttem, hogy nem is akarok visszamenni.


Azt a nyomtatványt letöltöttem, de nem tudom értelmezni. Pl. én akkor most közös háztartásban lakom-e vagy esetleg vagyonközösségben és hogy a volt nejem fizetése az enyém is. Mármint nav szempontból. Vagy pl, a számlákat, amihez nem sok közöm volt az elmúlt években, azt se tudom hogy fizetik ki, ahhoz nekem van közöm?

2015. okt. 15. 12:40
 5/13 A kérdező kommentje:
Van rajta olyan kérdés, hogy adja, meg annak a bankszámláját, akivel élek. És ha nem mondja meg?
2015. okt. 15. 12:42
 6/13 anonim ***** válasza:
100%
Ezért írtam, hogy keress meg egy könyvelőt, ők elég gyakran össze-állítanak ilyen anyagot (sajnos), és tisztában vannak azzal, hogy jelenleg milyen elvárásoknak, milyen követelményeknek kell, hogy megfeleljen egy ilyen anyag!
2015. okt. 15. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:

Mennyit kérnek érte? Hol van könyvelő?


Mindenkinek jobb lenne, ha elengednék, képtelenség kifizetni, A levonással kapott magyar fizetésem annyi lenne, mint a kinti fizetésem 8ad része, de ha beleszámoljuk a nagyobb költségeit a kinti létnek, akkor is a hatoda. jan.1.2017-én évül el amúgy. Ha vonnának, akkor megszakadna az 5 év.


Szóval lehet büszkélkedni, de az eddigi 4,5 év alatt, a munkajövedelmem adója és a kapcsolt adója 10 milla felett lett volna, mármint ha itthon vagyok a szakmámban - hiányszakma egyébként, amit meg is fizetnek némely helyen.


Velem, ezzel kapcsolatban semmilyen érthető kommunikációt nem adott senki, csakis értelmetlen leveleket kaptam és időnként kijöttek az utolsó lakcímemre, hogy végrehajtást eszközöljenek.


Különben, én se tudtam, hogy lehetőség van kérni az elengedést, csak az utolsó behajtási kísérletnél az ember mondta és ajánlotta. Ehhez képest kiderül most, hogy bizonyosan hibázni fogok a kitöltés kapcsán, amit el fognak utasítani biztosan, ráadásképp nem árulják el az okát sem.


Ez olyan mintha az aktuális KRESZ tanfolyam kérdéseit 100os megoldással fogának vsak el és nem lehetne benne hibázni. 35 pontból 4 hiba lehet amúgy, ill pont, mert 25 kérdéses. 100-ra eddig 2 alakalommal sikerült, kb 50 próbatesztlap kitöltése után.


Szóval esélytelen - nyilván.


Nem én találtam ki, hogy engedély kérek és nem is a hatóság, hanem elő van írva, hogy lehet. De mégse lehet - nyílván

2015. okt. 15. 17:33
 8/13 anonim ***** válasza:

Én első körben azt kérdezném, hogy milyen NAV-os tartozásod van? Mivel írtad, hogy kint dolgoztál. Nem véletlenül az eü. szolgáltatási járulékot (124-es adónem) követelik?

Mert ha igen, akkor mást írok, mint a többiek...

2015. okt. 16. 05:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:

Volt egy alaptartozásom vagy első tartozásom kb. 3 milliós tétel, ami vám tartozás. Ez a tétel fog lejárni/elévülni 2016 végén, 2017 januárban.


A másodlagos vagy második tartozásom az EÜ vagy egho tartozás. Azért nem fizettem, mert attól féltem, hogyha fizetném, akkor a befizetést át fogják csoportosítani a meglévő 4 milliós (mert a 3 milla emelkedik és nem csak a dupla alapkamattal, hanem újabban pótlékóljak, mióta nincs alapkamat) tétel kiegyenlítésére. Aminek az a következménye és logikája, hogy megszakad az elévülési szakasza az alaptartozásnak, emiatt elveszteném az addig begyűjtött időszakot és megint kezdődne elölről. Ez gyakorlóitalig azt jelenti, hogy a jogszabályilag deklarált elévülés, nincs is, hiába adott elvileg. No ezt se én találtam ki, nem is állítom, hogy minden esetben ez a gyakorlat, de konkrétan tudok olyan embert akivel megesett. Amilyen szerencsés vagyok, velem bizonyosan meglépnék. Ez a tétel lapjaiban 200ezer lenne, de szintén pótlékokat akasztottak rá, és mostanra kb. 600 ezerig ment fel.


Két lehetőség van,

hogy a két tartozás egyben elengedik, vagy csökkentik, egy jelképes összegre, a kérelem kapcsán. akkor a továbbiakban fizetve lenne az egho, majd a nehéz-pótos jogsival vagy a szakmámmal itthon vállalhatnék munkát,

vagy 2016ot kibekkelem és lesz ami lesz utána.


No de az nem megy, hogy felvállalom a kockázatát annak, hogy elvesztem az elévülési felhalmozást és annak sem, hogy elvegyék a fizetésem felét örökre.


Köszönöm EU, hogy lehetővé teszed, hogy ez ne így legyen.

2015. okt. 16. 07:57
 10/13 anonim ***** válasza:
62%

Próbálom összerakni a képet... :)


Tehát volt egy vámtartozásod, ami szerinted hamarosan elévül. Valamint van azon a bizonyos 124-es adónemen tartozásod, amely az egészségügyi szolgáltatási járulék.


Először is, ha külföldön voltál biztosított (hivatalosan kint dolgoztál), akkor arra az időre Mo-n nem kell ezt a járulékot fizetned. Ezt a NAV magától nem tudja, csak ha tudatod velük. Tudatni (akár utólag is) a 15T1011-es nyomtatvány értelemszerű kitöltésével kell, amelyhez csatolni kell a külföldi ország "társadalombiztosítója" szerinti (egységes) igazolást. Az alapján visszakönyvelik az arra az időszakra jutó járuléktartozást. A hozzá kapcsolódó késedelmi pótlékot automatikusan nem törlik el csak akkor, ha azt Te írásban kéred arra hivatkozva, hogy olyan időszakra eső járuléktartozásra számították fel, amelyet utólag töröltek.


Utána írsz a Fizetési Kedvezmények Osztályának egy szívhez szóló (de ne panasz!) levelet, amelyben tudatod, hogy nincs miből kifizetned a többi tartozásodat sem, erre tekintettel elengedést kérsz.

Bizonyosan elküldenek egy több oldalas (valószínűleg ezt említetted) kérdőívet, amelyet értelemszerűen kitöltesz. Azt, hogy Te a többi családtagoddal egy háztartásban élsz, vagy sem, Te döntöd el. Attól, hogy valakik egy lakcímen léteznek, még akár több háztartásként is élhetnek. Háztartásnak általában az számít, ha a tagok anyagilag beleszállnak a mindennapi kiadásokba, a gyerekekkel, a párjukkal érzelmi közösségben élnek. Ha csak, mint "szomszédok" élnek egymás mellett, azt nem mondanám egy háztartásnak.

Példa: Gyerkőc elvégezte az iskoláit, munkába állt, eltartja magát, de lakás hiányában még mindig Anyucinál lakik. Ez nem feltétlenül számít egy háztartásnak.


Ha nem kezeled akként, akkor nem is kell az Ő anyagi helyzetüket bevonni a dologba. De akkor következetesen csináld végig ezen a vonalon a dolgot. Hazudni nem szabad! Ott mindig elvéreznek az adózók. A kérelmet elbírálók több évtizednyi gyakorlattal rendelkeznek, nehéz őket megvezetni, ismerik a trükköket. :)

2015. okt. 17. 06:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!