Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Próbaidő alatt mennyi ideje...

Próbaidő alatt mennyi ideje van a munkáltatónak hogy kifizesse a bérem?

Figyelt kérdés
Próbaidő alatt vagyok, közöltem a főnökkel, hogy utalják el a nekem járó bért illetve a papírjaim küldjék el postai úton, nem szeretnék tovább együtt dolgozni velük. Mennyi idejük van a bér kifizetésére próbaidő alatt?
2015. okt. 26. 09:29
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
31%
felmondás után rögtön intézkednie kell. Várj 1 hetet..
2015. okt. 26. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
17%
Én mondtam már fel próbaidő alatt, rögtön a HR osztályra küldtek, ahol kitöltötték és ideadták a kilépőpapírjaimat, és utaltatták a fizetést. Elvileg ezeket az utolsó munkában töltött napon kell megkapnod.
2015. okt. 26. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
77%

Felmondás esetén kell az utolsó munkában töltött napon kiadni a papírokat és fizeetni.


Ez azonnali hatályú felmondás, erre 5 napos határidőt biztosít a törvény.

2015. okt. 26. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
17%

A papirokat a jogviszony megszűnését követő 3 munkanapon belül kell elkészíteni és vagy személyesen átadni, vagy postára tenni.

Azért gondoljátok meg, a felmondás napján még dolgozik, a bérszámfejtőnek is kell idő, mire a munkabért az utolsó munkában töltött napot is beleértve, leszámfejti.

A kilépős papirokat csak azok után tudja kiállítani, hiszen arra azt a munkabért is rá kell vésnie...

Szóval a munkaviszony utolsó napjától számított 3 munkanap, és vagy személyes átvétel, vagy legkésőbb a 3.-ik napon postára adni!!!

2015. okt. 26. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
51%
4: olvasni tudsz? Munka törvénykönyve. 5 munkanap.
2015. okt. 26. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
25%
Nem, nem tudok olvasni, már azt is elfelejtettem
2015. okt. 26. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
79%
Jelenleg hatályos jogszabály alapján a munkaviszony megszűnését követő 5. munkanapig kell a papírokat és az elmaradt bért biztosítani. Ha személyesen nem mész be érte, akkor postára kell, hogy adják legkésőbb az 5. munkanapon.
2015. okt. 27. 05:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
20-án voltam utoljára dolgozni, lassan lejár az idő...
2015. okt. 27. 08:23
 9/11 anonim ***** válasza:
Akkor már lesheted a postást... :)
2015. okt. 28. 04:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
ha 22 napra 80 ezer járna hivatalosan akkor 14 napra hogy kaphatok 70 ezret? plusz az elmaradt bér...
2015. okt. 28. 07:46
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!