Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Alanyi adómentesség esetén az...

Alanyi adómentesség esetén az általam kiállított számlán az "AM" felirat szerepel az áfa rublikába? A számlát én áfa nélkül adom. Amikor én vásárolok automatikusan ÁFÁ-val kapom a számlát, vagy kérhetem hogy ÁFA nélkül adják ki nekem?

Figyelt kérdés

Vásárláskor nekem jelezni kell hogy ÁFA mentes vagyok???? Ilyenkor a nettó árat fizetem, és ez is szerepel a számlán? Így lehet kérni, vagy mindig ÁFÁS számlám lesz?


Ha ez így működik, és véletlen olyan számlát kapok amin ÁFA is van, akkor azt javítani kell, vagy így is el lehet számolni?

Pár napos csak a vállakozásom,nagyon tudatlan vagyok még,könyvelővel jövő hétre van időpontom konzultációra, és most szeretnék vásárolni egy-két dolgot sürgősen.

Segítsetek!!

Köszönöm a válaszokat előre is!!!!!!!


2008. szept. 12. 08:03
 1/4 A kérdező kommentje:
Én vásárolok számlára, akkor kifizetem az áfával együtt, és az ÁFÁ-t így buktam, mert nem tudom elszámolni mivel alanyi adómentes vagyok?
2008. szept. 12. 08:56
 2/4 anonim ***** válasza:

Pontosan ez az alanyi adómentesség lényege. Te nem foglalkozol az ÁFA-val. Azaz a te számládom AAM felirat szerepel, mint alanyi jogon adómentes adózó által kiállított számla, az ÁFA-értéke nulla forint, azaz nincs fizetendő ÁFA-d, azonban az általad befogadott számlát nem adhatja az ÁFA-körös adózó adómentesen, ő felszámítja az ÁFA-t, és be is fizeti az államnak, te viszont BRUTTÓBAN kezeled a számlát, azt bruttóban költségeled, stb. Te nem kérhetsz mentes számlát (a szolgáltató, ha nem mentes az ÁFA alól, akkor nem is adhat), így neked az ÁFA-t be kell nyelni.

Amit a réven mespróbálosz (nem kell ÁFA-t felszámítanod az értékesítéseid után) azt a vámon elszedik. (Bruttóban kell költségelni a számlákat.)

2008. szept. 12. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen!! Így már értem! :)
2008. szept. 12. 12:31
 4/4 anonim ***** válasza:
Az a spóbálosz az spórolsz akart lenni, csak összekeveredtek az ujjaim :) Bocsánat érte.
2008. szept. 12. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!