Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Mikortól vagyok adóköteles?

Mikortól vagyok adóköteles?

Figyelt kérdés

Hallotam valami olyat, hogy évi 500.000 Ft bevételt nem meghaladó tevékenység után nem kell adózni, ez igaz?

Kell jelentenem a NAV felé a tevékenységem?



2015. nov. 6. 11:16
 1/9 anonim ***** válasza:
39%

Én 800.000-t tudok, de az is adóköteles, csak azt hiszem nem kell róla adóbevallást csinálni, elég a nyilatkozat.

De az kizárt, hogy adózni ne kelljen, elvileg MINDEN után kell, még egy 5000 ft-os bérmunka után is KELLENE.

2015. nov. 6. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Sokat segítene a válaszadásban, ha tudnánk azt is, hogy mégis milyen tevékenységet kívánsz folytatni? netán őstermelő vagy?


Ha a mezőgazdasági őstermelésből származó éves bevétele nem több 600 ezer forintnál, nem kell bevallania még akkor sem, ha más egyéb jövedelme miatt adóbevallás benyújtására kötelezett. Ha azonban a bevétel meghaladja a 600 ezer forintot, úgy az egész bevételt (fizetésével együtt) figyelembe kell vennie.

2015. nov. 6. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Tevékenységi körtől függ az adó mértéke és maga az értékhatár is. Van ami az első forinttól, van ami 600.000 felett, van ami vállalkozás nélkül nem is végezhető, más még engedélyhez os kötött, van amit meg magánszemélyként adószámmal, vagy anélkül is folytathatsz...


Mindent alapvetően az határoz meg, mit is csinálsz?

2015. nov. 6. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Internetes szolgáltatás
2015. nov. 6. 21:11
 5/9 anonim ***** válasza:
Ha saját magad nem kézzel fogható szellemi terméke/szolgáltatása az amit adsz, és megbízási szerződést írsz az ügyféllel, akkor tekinthető szellemi szabadfoglalkozásnak. Ahhoz kezdetben elég adószámot kiváltani, nem kel hozzá vállalkozás, de a bevételből adóznod ( 16 % SZJA és 27% EHO, összesen 43 %) kell és az adóbevallásban is fel kell tüntetni az első Ft-tól.
2015. nov. 7. 03:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Szerintem meg sanszos, hogy internetes kereskedelemről van szó...

A kérdező szerintem akkor arra gondolhatott, hogy ingó vagyon eladása (saját használt, kinőtt holmi, megunt könyv, stb) eladása évi 600 ezer ft-ig nem adóköteles, ezzel szemben az üzletszerű értékesítés az első perctől fogva az. Mi az üzletszerű? Pl. nehezen hihető, hogy ha valaki egy hónap alatt 40 kabátot elad, akkor az a sajátja volt. Vagy ha valaki ebay-n, alin, stb megvesz valamit, majd továbbadja "haszonszerzés céljából"

2015. nov. 7. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
Nincs adómentesség, az a saját cuccaid értékesítésére vonatkozik. Ha nem a saját holmid alkalomszerű értékesítéséről van szó, minden forint adóköteles. Jó tanács, mielőtt trükközésen járna az eszed, hogy mi üzletszerű és mi nem, szólok, hogy a NAV dönti el, és neked kell bizonyítani az ellenkezőjét.
2015. nov. 8. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
#Bak Norbert jár közelhez, semmi kereskedelem nincs a témában, sima egyszerű hosting.
2015. nov. 9. 20:47
 9/9 anonim ***** válasza:

Sima hostinghoz egyéni vállalkozói kell!


De ha pl. weblapot szerkesztesz, vagy készítesz és a megrendelő nevére kiállítod a számlát közvetített szolgáltatásként, már lehet adószámos magánszemély is, aminek kevesebb a fenntartási ktg.-e (csak akkor kell fizetned SZJA-t és EHOT, ha nem kifizető a megrendelőd és van bevételed). Egyéb esetben nem.


De ez sem lehet üzletszerű. Tehát max pár alkalmi megrendelés esetén működik, afelett már egyénire kell váltani. Ahogy írták, ezt neked kel tudni bizonyítani, ha sok a megrendelésed, hogy az nem egy folyamatos tevékenység, hanem csak egyedi, megbízási szerződéses projektekről van szó.


Ez esetben a webdesign-t kell felvenni tevékenységi körbe nem a hostingot. annak ellenére, hogy az működjön is szükséges hozzá hostingot rendelni.


Hostingra léteznek affiliate programok is, így ez aránylag könnyen kivitelezhető.

2015. nov. 10. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!