Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Mikor büntet az adóhatóság és...

Mikor büntet az adóhatóság és mivel?

Figyelt kérdés

Mi van akkor ha teszem azt én maffiózó vagyok, van egy kisebb palotám meg 2 méregdrága autóm, de nem tudom megmondani, hogy miből volt rá pénz, vagy miből tartom fenn. Ilyenkor lehet, hogy csak úgy kijönnek ellenőrizni? Vagy fel kell jelentsen valaki? Ha megbüntetnek mit kaphat érte az ember? Arról kérhetnek e papírt, hogy mit miből vett az ember(kocsik, ház)? Ha esetleg van pár millióm legálisan részvényekbe fektetve, azt megkérdezhetik honnan van?

Azt leszögezném, hogy sajnos vagy nem sajnos nem vagyok maffiózó és gazdag sem. Csak érdekelne, hogy aki meri csinálni az miért meri?



2015. nov. 9. 15:49
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

Általában tájékozatlan jóakarók jelentenek be, az alapján kimehetnek ellenőrizni, vagy épp behívnak. Emellett képbe kerülhetsz úgy is, hogy kétes cégekkel, emberekkel állsz kapcsolatban üzletszerűen, vagy magán úton.


Nem mindenki maffiózó akinek nem igazolt jövedelemből van megtakarítása, vagy vesz házat, autót, stb.


500.000 ft felett pénzváltóban igazolni kell magad, 3 millió felett bankban bef alapnál stb, nyilatkozatot kell kitölteni és kötelesek ügyfél átvilágítást tartani.


Ha nem adsz le pl adóbevallást, de lakást, házat veszel, kocsit, stb és beteszel pár milliót bankba stb. még nem fognak ellenőrizni, mivel származhat külföldi jövedelemből is, amit itthon már nem kell leadózni, amit kint leadóztál.

2015. nov. 9. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
független attól, hogy maffiózó vagy-e ha vizsgál a nav akkor büntetnek ha a bevallott jövedelmed nincs összhangban a költekezéseiddel. ellenőrzést sok minden miatt kaphatsz pl: nagyértékű ingó és ingatlan vásárlás, feljelent a szomszéd, kidob a kockázatelemző szoftver stb.. akinek sok pénze van az le is tudja papírozni! a kérdés csak az, hogy törődik-e vele?!
2015. nov. 10. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!