Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Szerencsejáték zrt? Adózás a...

Szerencsejáték zrt? Adózás a tippmixből?

Figyelt kérdés

Teljesen elméleti kérdést teszek most fel. Az lenne a kérdésem, hogy ha én össze szedek 65 millió forintot 200 000 forint alatti tippmix szelvényeken(200.000 forint alatti tippmix szelvényeket kézbe kézpénzben fizetik ki, bármilyen nemű igazolvány mutatása nélkül, magyarul nincs nyoma, hogy én nyertem), és veszek egy 30milliós autót és egy 35 milliós lakást akkor, hogy tudom elkerülni, hogy a NAV rám szálljon? Addig rendben van, hogy megtartom az összes szelvényt, de miért vagyok ezt köteles megtartani? Milyen intézkedéssel előzhetem meg a vizsgálódásukat? Adóbevallásban fel lehet vagy kell ezt tüntetni?; mert ugye a szerencsejáték zrt. adózott pénzt fizet ki. Számomra ez egy fontos kérdés ezért, ha valaki értelmetlennek tartja, de tudna rá válaszolni kérem tegye meg.


Üdv.: KÉK



2015. nov. 12. 20:01
 1/9 anonim ***** válasza:
41%

A szerencsejatek zrt. osszes nyeremenye NETTO nyeremeny, minden adot, jarulekot ok fizetnek.


Mondjuk teged tuti nem fenyeget hogy 65 milliot nyersz, mert maguk a jatekok ugy vannak kitalalva, hogy hosszu tavon mindenkepp a ceg nyerjen, de almodozz csak nyugodtan.

2015. nov. 12. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ, de az elején hozzá tettem, hogy ez egy ki*aszott elméleti kérdés. A kérdés lényege pedig az, hogy mivel kézbe fizetik ki ezért nincs nyoma az adóhatóságnál, de közben a nevemre iratok egy autót és egy lakást. Erre szeretném megtalálni a választ.
2015. nov. 12. 20:16
 3/9 anonim ***** válasza:
68%
elteszed a bizonylatokat, amit kapsz, hú de bonyolult
2015. nov. 12. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
az is benne volt a kérdésben, hogy mivel lehet ezt megelőzni....
2015. nov. 12. 20:29
 5/9 anonim ***** válasza:
59%

Mennyi gyökér válaszoló van itt te jó isten...

Nálunk nem elméleti a kérdés, konkrétan tippmixelésből jött össze és kp-val fizettük ki a 15 milliós lakásunkat.

Szelvényeket eltettem biztonság képpen, mivel még diák vagyok, sosem dolgoztam és jövedelmem sem volt papíron, mégis van a nevemen egy lakás és sosem kérdezte semmilyen hivatalos szerv, hogy miből...

500 ezer ft al kezdtem, egy összegben tettem meg egy meccset, amire 3,4 es odds volt, ezt be is kereteztettem, mivel ezzel a tőkével játszadoztam pár hónapig, mire meglett a lakásom. Sokkal több pénzem is lehetett volna de rengeteget is buktam a sok nyeremény mellett.

Összesen kb 150 db szelvényem van itthon, aminek az össznyereménye több, mint a lakás értéke, szóval ha netán lenne belőle valami, én tudom bizonyítani.

Ellenben, sosem olvastam olyan törvényről, hogy a nyertes szelvényeket el kell tenni bizonyítékként.

(Mindig több szelvényen adtam fel ugxsn azt, hogy ki tudjanak fizetni)

Egyébként már nem játszok, mert a félretett 4 milliómból 3 millió szinte tuti meccseken ment el....(7 meccsen konkrétan, mind egyesével és mind elment)

Szerencsém volt és jókor tettem tippeket.

2015. nov. 12. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
köszönöm válaszod!
2015. nov. 12. 21:28
 7/9 anonim ***** válasza:
29%

Természetesen nem ilyen egyszerű a történet,hogy van 65 millióról szelvényed akkor kész ennyi volt nincs több kérdés. Mire 65 millió profitod lehetne , már szelvényed lenne 1 milliárd kifizetésről is, persze tét kérdése minden. Na most évente 150 milliárd a teljes tippmix kifizetés, ha egy személyhez kötődik ebből 1 milliárd azt fogják tudni, ne aggódj.


Ha nincs semmilyen adatod akkor azt nem is fogják elfogadni bemondásra,hogy tippmix.

Alapból persze nem kell a szelvényeket megőrizni, de a jelentős vagyongyarapodás nem egy alapvető helyzet.


Milyen intézkedéssel előzheted meg? 200 ezer feletti szelvényeket játszol, és nyoma marad a kifizetéseidnek, névhez köthető stb.


Nem fogadják el ezeket a szelvényeket,mint vagyongyarapodás ,mert bárki szelvényeit elkérheted egyebek.

Legegyszerűbb módja lenne az adózatlan pénzek tisztázásra. Van 100 milliód, kiválasztasz egy meccset, megfogadod mindhárom lehetséges eseményt megfelelő összeggel, és máris van "tisztán" nagyjából 90 milliód.


Aki nyer 65 milliót tisztán, az fogja tudni magát tisztázni nem kell aggódnia, egyéb pénzmosásra nem alkalmas a tippmix.

Miért nem? Nem életszerű így nem fogadják el...

2015. nov. 12. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Természetesen csak életszerű helyzetet fogadnak el.

Tehát meg kell legyenek a vesztes szelvények, nyertes szelvények, ezek összege adja a megfelelő értéket.

Illetve az egyéb szerencsejátékhoz nem kapcsolható dolgai is rendben legyenek az illetőnek.

2015. nov. 12. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
A nyertes szelvényeket kell csak megőrizni 5+1 évig, ennyi.
2015. nov. 13. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!