Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Ti tennétek bejelentést az...

Ti tennétek bejelentést az adóhatóságnál a volt munkáltatótokkal szemben az adott helyzetben?

Figyelt kérdés

Egyik reggelre nagyon betelt a pohár. Mikor bementem a céghez félrehívtam a tulajdonost egy rövid szóbeli felmondásra, ami 3,5 órára sikeredett, mert kipakoltam mindent, ami felgyülemlett bennem 2,5 év alatt. Nem akartam, csak annyit mondani, hogy távozom. Mikor fel akartam állni a székből, felugrott, becsukta az ajtót, és annyit mondott, "hallgatlak". Ismerem, egy pénzösszegre lett volna kíváncsi, amiért maradok, mert egy jól teljesítő emberét vesztette el. De én már nem akartam maradni, így inkább kipakoltam.


Nagy vonalakban:

A második munkanapomon rájöttem, hogy egy idegbeteg. Repült a vezetékes telefon, 1 hétig nem volt vezetékes telefon a cégnél, a következő héten a mobiltelefon az irodában, ráadásul az ügyfelek előtt. Harmadik héten már úgy beszélt velem (is), mint egy darab szarral. Milliószor megalázott az ügyfelek előtt, a munkámat egy szarnak állította be (később kiderült, hogy ez lett volna a motiváció a jobb munkára). Természetesen én voltam az egyetlen állat, aki szombatonként bejárt dolgozni, akinek nem volt fix helye (munkaköre), és mindent megcsinált. Ha kellett autót szereltem, ha kellett kamiont szereltem, ha úgy volt még az autómosást is megcsináltam, nem különösebben érdekelt, hogy mit csinálok, csak bántott, hogy más helyett dolgozom sokszor. Az eredeti munkaköröm amúgy autószerelő lett volna, mindemellett a nehéz fizikai munkát is megcsináltam (kamion, tgk), és vállaltam a(z anyagi) felelősséget (is) egy több százezres munkáért, nagyon kicsi pénzért. Életem végig ott kellett volna dolgoznom, ha egy kicsit is hibáztam volna benne, mert arra is van esély, akár mekkora tapasztalatom van. Mindent megtettem, soha senkinek nem mondtam nemet, soha. Mindenki másnak csak 1 adott munkaköre volt, nekem minden munkakörben kellett dolgozni, lényegesen kevesebb pénzért és ez legbelül nagyon bántott. A legbántóbb az volt, hogy volt olyan munkakör, ahol úgy álltak már hozzá, hogy majd én úgy is megcsinálom, nem erőlködtek, holt komótosan dolgozgattak és senki nem szólt rájuk, bár erről nem szóltam konkrétan a felmondásomkor, csak megjegyeztem, hogy nagyon be vannak egyesek kényelmesedve a másik kárára, majd a tulajdonos bólogatott. Véleményem szerint érezte a dolgokat, csak nem tett érte sosem. Iszonyatos harag van bennem, és egy alpári bunkó tudok lenni, ha kiborul belőlem a szar. Egy szó nélkül végig voltam hallgatva a 3,5 órában, nem nyikkant bele a tulajdonos, kussolt, és bólogatott, helyeselt, miközben az élete munkáját és jelenlegi helyzetét hordtam el mindennek, amin változtatni nem akart.


Viszont a fülem mindig jó volt, és megjegyeztem dolgokat, többek között hogy egy adott tevékenységi körhöz vonatkozó számlákat rosszul állítottak ki az ügyfelek részére 2005 óta. Lényegében a számlázás volt rossz, amire a cégtulajdonos és az ügyvezető helyettes figyelmét a könyvelők hívták fel, 2015 -ben. Az ügyvezető meg egy lepcses szájú volt mindig is, ha érdeke volt beszélt ilyeneket. Hát hozzám is eljutott, ahogy az is, hogy ez több 100 millió forintos büntetést vonhat maga után. Nem kicsit hibáztak, és nem rövid ideig.


Ma egy teljesen nyugodt cégnél dolgozok, ahol teljesen normálisak az emberek és legfőképpen a főnök. Lehet viccelődni, jót nevetni dolgokon, barátkozó, haverkodó. És nem kell könyörögni hónap végéig a múlthavi fizetésért.

A legfontosabb volt számomra a nyugalom.


Ti feldobnátok a céget? Annyira különösebben amúgy nem izgat a dolog, csak néha motoszkál a fejemben az információ, amiről nem is kéne tudnom.


2015. nov. 21. 21:49
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
32%
Roviden: igen. Az ilyen sz*rhaziak azert tudnak evekig, evtizedekig mukodni, mert mindenki befogja a szajat.
2015. nov. 21. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%
Nem feltétlenül. Mert az egy dolog, hogy a volt főnöködön bosszút állsz, de biztos vagy benne, hogy a volt kollégáid is el szeretnék esetleg veszíteni a munkájukat? Egyébként nem kétséges, hogy tapló az ex-főnököd, de azért nem ő a hibás, hogy nem álltál ki magadért kezdetektől fogva.
2015. nov. 21. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:

2. hozzászóló nagy tévedésben van.


Kiálltam magamért, mindig, pont ezért volt kevesebb a fizetésem, azokhoz képest akik utáltak dolgozni, csak erről fentebb nem írtam.

A volt munkatársaim (akik értek valamit, és nem az én káromra dolgoztak) roppant jó szakemberek. 1-2 napon belül találnak maguknak állást, ahogy én is találtam. Jól tudják, hogy hova jöttem, és hogy mekkora összegért. Azt meg főleg, hogy jöhetnek utánam, a mostani céghez. Csak a sok év után képtelenek elhinni, hogy van még normális főnök a világon. Rajtam kívül mindenki felmondott már egyszer, csak a nagy kérdésnél inkább egy (mondhatni pofátlan) pénzösszeget mondtak, mindegy az is, hogy milyen okból, kívül állóként nem értenétek. Ők voltak, akik (a többiek szerint is) tényleg megérdemelték a fizetés emelést. Aki az én, illetve mi kárunkra dolgozott, az nem gondolnám. De ez nagyon összetett dolog, kár is jobban belemerülni.

Tehát lényegében ezt nem kell figyelembe venni.

2015. nov. 21. 22:58
 4/15 anonim ***** válasza:
82%

én a második munkanapon, amikor repült a telefon, akkor sétáltam volna ki...sértettségből, amiért egy fűben lapuló kis szar vagy, félinformációk alapján névtelen feljelentést tenni, ráadásul utólag, nem vall nagy bátorságra


lépj túl rajta és éld az életedet!

2015. nov. 21. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
91%

"Ma egy teljesen nyugodt cégnél dolgozok,....

A legfontosabb volt számomra a nyugalom. "


Ezt elveszítenéd!! Ezért én is amondó vagyok lépj túl rajta, engedd el a témát!

2015. nov. 21. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:

Már rég túl vagyok azon, hogy bárkire is haragudjak, még ha ezt nem érzitek. Nem érzem magam megsértettnek.

Többször találkoztunk már a volt főnökömmel azóta, az arca nagyon kifejező volt mindig is, és ahogy ő meglát engem, látom rajta azt a veszteséges arckifejezést, hogy nem tudta megvenni a munkámat pénzel (mert a mondása szerint a pénz minden), hogy az egykori jó barátjánál dolgozom, aki folyamatosan fejleszt, fejlődik. Na meg ott van az a dolog is, hogy képtelen pótolni, régi kollégáktól visszahallva az új munkatársak 1-2 nap alatt lelépnek, de volt aki fél óra munka után felvette az ebédes dobozát és a hátsóajtón szép csendben, mintha misem történt volna, lelépett.


És maga ez a tudat, hogy ilyen szerencsétlen, nekem elégtétel. Én nem haragszok már senkire. Írtam, csak motoszkál a fejemben az információ, amiről tudnom sem kéne, csak a kedvenc embere (ügyvezető helyettes) éppen hátba támadta, ahogy mindenkit szokott, amikor érdeke úgy kívánja. Egyébként utólag az egész cégvezetést nevetségesnek tartom.


Névtelen (közérdekű bejelentést) téve, miért veszíteném el a meglévő állásomat?

2015. nov. 21. 23:25
 7/15 A kérdező kommentje:

Bár, igaz, fentebb máshogy fogalmaztam.

"Iszonyatos harag van bennem" mondatot múltidőben képzeltem el és múltidőre vonatkozik, akkori helyzetemre.

2015. nov. 21. 23:33
 8/15 anonim ***** válasza:
100%

Kizárt, hogy 10 évig rosszul számlázzon egy cég, és ne derüljön ki.

Legalább egy ügyfele biztosan volt ellenőrzésen, ahol kibukott volna a stabálytalan számla.

2015. nov. 22. 06:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:
Én meg pontosan jól tudom, hogy nem kizárt.
2015. nov. 22. 08:14
 10/15 anonim ***** válasza:
100%

Akkor minden ügyfeletek könyvelője hülye, hogy berakta a könyvelésebe a szabálytalan számlát szó nélkül, minden ellenőr is hülye.

Rajtad kívül mindenki az?


Ha kapok egy formailag vagy tartalmilag hibás szlát, hívom a kibocsátót. Ha nem javítja, többet nem kell tőle semmi. Szóval az ügyfelek is hülyék.

2015. nov. 22. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!