Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Azért járnak a románok meg a...

Azért járnak a románok meg a szlovákok a metroba mert nettoba tudnak vásárolni!?

Figyelt kérdés
Nyiregyházi metroba tele vannak románokkal és szlovákokkal..!? Azert mert allitolag kozossegi adoszammal netto árat kell fizetni a termékre.
2015. nov. 22. 12:33
 1/2 anonim ***** válasza:

"Azert mert allitolag kozossegi adoszammal netto árat kell fizetni a termékre."


Nem kell kozossegi adoszam, "rendes" adoszam is eleg, ha van vallalkozasod, peldaul megveszed az ettermedhez a nyersanyagokat, vagy a termekeket amiket az uzletedben arulsz. De ha sajat fogyasztasra veszed a termeket, es olyan dolgokat, amelyek nem szuksegesek a ceged tevekenysegehez, akkor elobb-utobb megcsesz a NAV. Meg ezert nem kene atjarjanak, RO-ban is ugyan igy mukodik es ott is van metro.


Nem tudom, hogy jelenleg mi a helyzet, de regebb nagyon sok termek volt, ami MO-n sokkal olcsobb volt, mint RO-ban, valoszinuleg ezert jarnak ide.

2015. nov. 22. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
MI ugyanezért járunk Ausztriába. Csak tájékoztatlak, hogy nevetséges, hogy vállalkozóként semmi reprezentációs költséged nem lehet. Nézd meg a osztrák vagy német szabályt. Ott ha kész a háznak a teteje, azaz csak a gerendák, akkor van a un. Richtfest. Azaz valami ünnep. Megrendelik az építkezésre a pizzákat, 1-2 fejenként és ez mind elszámolható. Merthogy Richtfest. Mi ennek a közelében sem vagyunk. Szóval én megértem a románokat és a szlovákokat....27% olcsóbb azért már megéri
2020. febr. 6. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!