Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » TAO az eredmény kimutatásban?

TAO az eredmény kimutatásban?

Figyelt kérdés

Adózás előtti eredmény megvan, hogy pl: 3000

Alatt az aadófizetési kötelezettség.

Azonban ha van kezdeti költség, amire pl. écs-t nem számoltam el, meg hasonlók.

Akkor elég ha a TAO-hoz, a kevesebb összeget írom, a 3000 meg ugye attól marad? :)


2015. dec. 29. 13:43
 1/8 anonim ***** válasza:

Mi a "kezdeti költség" ?

Amúgy nem kell az AEE 10%-nak megegyeznie az adóval, az AEE 10%(vagy éppen 500m feletti részre 20%)kiszámítása után a módosító tételekkel korrigálni kell.

2015. dec. 29. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Kezdeti költség más néven induló költség akár.
2015. dec. 29. 14:24
 3/8 anonim ***** válasza:

#2


A számviteli törvény nem ismer ilyet.

2015. dec. 29. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

A lényeg benne van, hogy költség.

Annyi választ vártam volna, hogy igen vagy nem. :)

2015. dec. 29. 19:39
 5/8 anonim ***** válasza:

#4


Ilyen választ a költség számviteli kategóriájának ismerete nélkül nem tudok adni, csak az első válaszomban megfogalmazott általános útmutatást.


Ha arra gondoltál a kérdésben, hogy a korrekciós tételek utáni számított TAO adóalap összegét kell-e az AEE helyére írni, akkor a válasz nem.

2015. dec. 29. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Azt kérdeztem, hogy az adófizetésire kötelezettségre a csökkentett írjam, vagy az eredetit amit még nem csökkentettünk. :)
2015. dec. 30. 01:16
 7/8 anonim ***** válasza:

Adófizetési kötelezettség = a ténylegesen befizetendő adó összege.

Az adózás előtti eredmény összegét semmi sem fogja változtatni, sem az eredménykimutatásban, sem máshol!!!

2015. dec. 30. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Lehet, hogy értem. Szóval van egy AEE értéked, de még nincs minden eredményt érintő tétel elszámolva? Pl még nem könyveltél ÉCS-t? Nyilván ha nem számoltad el, akkor az csökkenti az AEE-t. A feladat bonyolultságától függően - de a való életben mindenképp - ezután az AEE-t korrigálni kell az adóalap módosító tételekkel.


Pl ha 3000 az AEE, illetve igazából nem is ennyi, mert van pl 100 écs, akkor 2900 lesz az adóalap. Ha vannak módosító tételek, akkor ebből számolod, ha nincs, akkor 290 a tao.

2016. jan. 2. 06:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!