Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Jegyzett tőkéből való vásárlás?

Jegyzett tőkéből való vásárlás?

Figyelt kérdés

Jegyzett tőke nagyobb mint a kötelező, ezért abból szeretnék vásárolgatni. Azonban az áfás árral csökken, vagy az áfa nélkülivel?

Vagy úgy is lehet, hogy egy kft-t nyitok, és a jegyzett tőke min.-ra megy, és kezdésnek a bankszámlára befizetünk kb. 5 milliót, a kezdeti kiadások finanszírozására?



2015. dec. 30. 01:18
 1/7 anonim ***** válasza:
15%

Nem véletlen, hogy a kettős könyvvitelt minimum mérlegképes végzettséggel engedik könyvelni...


Ez egy kicsit bonyolultabb, mint a kőműves szakma, ahol tudjuk, ha a téglát egymás mellé rakjuk akkor járda, ha egymás fölé rakjuk, akkor fal lesz belőle...


Itt hosszú-hosszú éveket kell tanulni ahhoz, hogy a NAV büntit elkerüld!!!!

2015. dec. 30. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

De jó, hogy nem ezt kérdeztem, hanem azt, hogy lehet-e nyitni a kezdéskor bankszámlát, és arra pénzt rakni.

Emellett nem könyvelni akarok, hanem egy szimpla kérdés, ami csak elméleti síkon fut.

Hozzátenném, hogy egyéni vállalkozásban simán megoldanám egy tagi kölcsönnel, csak nem tudom, hogy KFT-nél ez, hogy működik.

Szóval elég lett volna egy "igen lehet, bankszámlára egy nagyobb összeget tenni, mindt induló tőket."

Mivel azt is tudom, hogy jegyzett tőkéből lehet a kezdeti kiadásokat finanszírozni.


Legvégül mielőtt lenézed a kőműveseket, rakogathatsz Te téglákat ha az összedől.

Könyvelő se az lehet csak aki érti a számvitel minden fortélyát, főleg azóta, hogy a gépi könyvelés még hibázni se enged. :)


Na de mindegy. :D :D Látom elég keserű volt a karácsony, ha csak a felesleges hülyeséget tudod leadni. :D

2015. dec. 30. 08:37
 3/7 anonim ***** válasza:
15%

Ha ennyire okos vagy, akkor tudnod kell, hogy a társaságoknak (akár áfás, akár nem) kötelező a bankszámla nyitása, és fenntartása mindaddig, amíg a cég nyilvántartásban van!!!


De: a kőműveseket nem nézem le, van a mi családunkban is!

Könyvelőként közel 50 évet dolgoztam végig, látom, hogy te is azok közé a vállalkozók közé tartozol, akiknek a tudásom kellene, csak adjam ingyen!!! Tudod mikor???

2015. dec. 30. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Van egy kis fogalmi zavar a kérdésedben. A jegyzett tőke annyi, amennyi. Az nem fog csökkenni azzal ha bármit is veszel. Ha mondjuk kell a vállalkozáshoz 10 millió Ft, akkor megteheted, hogy 3 millió Ft lesz a jegyzett tőke, 7 milliót pedig beteszel tagi kölcsönként.
2015. dec. 30. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Értem, ez már sokkal hasznosabb. :)

Csak ugye én úgy gondolkoztam, hogy 10 jegyzett tőke, és abból majd fedezek pár költséget.

Azonban tagi kölcsönként, ez mégjobb! :)

Köszönöm szépen! :)

2015. dec. 30. 11:02
 6/7 A kérdező kommentje:

Bocsi a dupla postért, de gondold már át a helyzetet kedves első. :)

Olyan összegekről beszélünk, és Kft-ről, amiből leszűrhető, hogy fiktív a kérdés.

Szóval simán csak okosodni szerettem volna. Azonban így könnyebb ha átültetem egy fix példába.

Őszintén ha már 10 milliót teszek kockára, és min. 2 tag is van, nem keresünk fel egy könyvelőt? :D Aki maximum elkér 20-30e Ft-ot?

Csak gondolj bele, és rájössz, hogy tényleg fiktív a kérdés. Még ha 3 milliót is teszünk kockára is elmennénk egy könyvelőhöz. :)


A tudásodat meg akkor tartogasd magadnak. :) Csak ez az oldal pont azért van, hogy megoszd.

Nem mondtam semmi tevékenységet, se azt hány tag van, se semmi konkrétumot, ezért sem valós a kérdés.

Erre voltam kíváncsi, mert nem tudtam. S hiányosnak éreztem a tudásom. Az meg nem tudom mióta bűn, hogy okosodni szeretnék. :)

2015. dec. 30. 11:07
 7/7 anonim ***** válasza:

Kettős könyvvitel van, ami az egyik oldalon saját tőkeként szerepel, a másikon pénzeszköz, vagy befektetett eszköz. A pénzeszközből bármit vehetsz, ami a vállalkozás érdekeit szolgálja. A költésed az eredménykimutatáson át hat a saját tőkédre. Ha veszel egy akármilyen gépet mondjuk 1 millióért, akkor ha más nem történik a cégben (tételezzük fel) akkor pontosan 1 millió a mínuszod, ennyivel csökken a saját tőke. De ugyanígy hat az apportként bevitt eszközökre az értékcsökkenés is. Ha tehát nincs bevételed, akkor a költségek megeszik a saját tőkédet, és az sztv tőkekövetelményeinek megfelelően pótbefizetést kell csinálni, vagy abbahagyni a fenébe az egészet.


Az Áfás kérdésedre, nyilván kifizetni az áfás árat fogod, de azt vissza is igényled valamennyi időkülönbséggel. Tehát csak a cucc nettó vételára hat az eredményre és ezáltal a saját tőkédre. Nyilván ha olyasmit veszel, aminek nem tudod visszaigényelni az áfáját, az ugyanúgy ráfordításként jelentkezik és csökkenti a saját tőkét.


Igen, csak úgy lehet, hogy csinálsz egy Kft-t, nyitsz egy bankszámlát ahová befizeted a jegyzett tőkét, amiből utána a kezdeti kiadásokat finanszírozod. Nyilván ha apportot viszel be, és csak részben pénzt, az is tök jó, mert azt a gépet/programot/akármit már nem kell külön megvenni.

2016. jan. 2. 05:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!