Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Ebay! Ebayon szeretnék rendeln...

Ebay! Ebayon szeretnék rendelni egy nagy vételárú terméket. Mi a teendő?

Figyelt kérdés

Egy nagyobb terméket szeretnék rendelni, de nem vagyok biztos az áfa-vám fizetésről

Erről lenne szó:

[link]



2016. jan. 3. 11:26
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Egeszen biztos vagy benne, hogy egy ilyen kolbasztoltot kizarolag AUSZTRALIABOL lehet rendelni??? Ember, 206 AUD csak a szallitas, mikozben a termek ~600-ba kerul...


Tovabba, a teljes osszegre (szallitassal egyutt) van ~10% vam, plusz minderre (vammal egyutt!) 27% AFA. Szamolj...

2016. jan. 3. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Kb 240 ezer lesz a vége.
2016. jan. 3. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

sokkal olcsóbban kijössz, ha rendelsz itthon


pl itt kérhetsz ajánlatokat:

[link]

[link]


ez meg szerintem tök ugyanolyan, csak 70 ezerért:

[link]

2016. jan. 3. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Az lehet hogy az olcsóbb de nem elektromos.

Ami meg elektromos magyarba 15l es 500 nál kezdődik.

2016. jan. 3. 17:16
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

Én a US ebay-en vettem a hangszerem, kb 120 ezerért árulták, a vége mindennel együtt olyan 200 körül volt.

Paypalon keresztül átutaltam az összeget, utána az eladó elpostázta, itthon pedig a postától küldtek egy levelet, hogy csomagom érkezett, küldjek nekik másolatot az átutalásról, amit ők továbbítanak vámvizsgálatra.

Elküldtem egy screenshot-ot a paypal átutalásról, amin látszik az ebay termékkód is. Szó nélkül elfogadták, kikellett fizetnem a vám-ot és az áfát, utána átvehettem a csomagot.


Megkértem az eladót, hogy értéknek kevesebbet írjon rá, hogy ne kelljen annyit fizetnem. Ezt meg is tette, és simán hamisíthattam volna a screenshot-ot is, de végül nem mertem bevállalni. Régen nagyon ment, hogy az eladók ajándékként adták fel a csomagot, így nem kellett utána semmi adót fizetni, nem tudom ez még működik-e manapság.

2016. jan. 3. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
A vámos se teljesen hülye, hogy elhigyje, ajándékba kaptál egy rohadt ipari méretű kolbásztöltőt Ausztráliából.
2016. jan. 6. 06:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
47%
Az egy dolog, de a vámosnak semmi köze hozzá, hogy ki, mit, kitől, és honnan kap ajándékba. Ő nem tudja bizonyítani, hogy te fizettél valamiért, azt sem tudja hol rendelted meg, csak a feladó nevét/címét látják. És még mielőtt a vámhoz kerülne valami, a postán döntik el, hogy kell-e valamire vámvizsgálatot kérni.
2016. jan. 6. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Ez egyáltalán nem így van. Ha vita van, akkor neked kell bizonyítani, hogy ajándékról van szó.
2016. jan. 6. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Valaki aki nagyon jártas az ilyenekben írjon !!!! Köszönöm.
2016. jan. 6. 17:08
 10/10 anonim ***** válasza:
100%

Különben meg tök mindegy, hogy ajándékként van megküldve vagy sem, ugyanis az ajándék után is kell ÁFÁ-t meg vámot fizetni. Az egyedüli különbség, hogy ajándék esetén 45 euró az adómentesség határa, míg vásárolt áru esetén 22 euró.


Egy több száz eurós kolbásztöltő esetén ennek a különbségnek ugye nincs jelentősége.

2016. jan. 6. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!