Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Üdv! A német családi pótlék...

Barta A kérdése:

Üdv! A német családi pótlék különbözetének igényléséhez a szükséges nyomtatványt,2014. 02. hónapban megkértem, a MÁK NKO-tól. Kérelem, sürgetés, de semmi válasz! Ki a felettes szervük, kinél tudom őket eredményesebben sürgetni, esetleg feljelenteni?

Figyelt kérdés

2016. jan. 5. 07:58
 1/6 anonim ***** válasza:

Nekem is kell majd...

Azt nem személyesen adják ki, amikor bemész?

2016. jan. 5. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
en az eg vilagon semmit sem kertem a MAK-tol. beadtam a kervenyem a Familienkassehoz meg par fenymasolt dokumentumot az kesz. Automatikusan kuldtek a kulonbozetet es mostmar a teljes osszeget.
2016. jan. 5. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
1.: Ha csak személyesen adják ki, akkor azt írják meg, vagy küldje ki sk. kézbe ajánlott levélként, tértivevénnyel, de ne szara..... már egy éve! Ezért gondoltam, hogy feljelentem őket, csak nem tudom kinél kell... talán az Ombudsmannál?
2016. jan. 7. 07:40
 4/6 A kérdező kommentje:
2.: Én annyira nem tudok külföldiül, hogy magam intézzem. Egy külföldi adókkal foglalkozó céget bíztam meg, akik különböző iratokat küldtek ki, amit kitöltve, leigazoltatva kellett visszaküldeni.... (pld Önkormányzat, ha a gyerek 18 feletti, iskolai igazolás, német munkaadói igazolás, illetve a máktól kellett egy-egy papírt leigazoltatni.)
2016. jan. 7. 07:45
 5/6 A kérdező kommentje:
Megoldódott! Bejelentettem a német Solvit központba - ők átküldték a magyar Solvit központba, ők rákérdeztek mi van már, mire három napon belül megoldódott az ügy!
2016. febr. 9. 19:13
 6/6 anonim válasza:

A német családi pótlékot nem a MÁKnál és nem a Solvitnál kell megigényelni, hanem az arra illetékes német hivatalnál, a Familienkassénál kell benyújtani a megfelelő német nyomtatványokat és igazolásokat.


A MÁK az ügymenet során le kell igazolja a Familienkasse részére a magyar családi pótlék tényét, összegét, idejét az E411-es nyomtatványon (ezt elvileg a Familienkasse kell közvetlenül a MÁKtól bekérje, nem szokta :( vagy Te is elküldheted a magyar családi pótlékról kapott MÁK határozat a Familienkassénak igazolásként.

Lásd még itt: [link]


A Solvit Központ sem arra van, hogy benyújtsd a német családi pótlék (Kindergeld) igénylést, hanem arra, hogy ha egy EUs hivatali ügyintézésed során jogsérelem ér, pl. német családi pótlék ügyintézés esetében több mint 6 hónapja nem kaptál választ a Familienkassétól (= a válasz hiánya jogsérelemnek minősül), akkor a Solvit segít abban, hogy választ kapjál a Familienkassétól. De nem a Solvitnál kell benyújtani magát a Kindergeld igénylést.

2019. szept. 16. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!