Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Szünetelő egyéni vállalkozást...

Szünetelő egyéni vállalkozást hogy tudok megszüntetni? Kicsit hosszú, nagyon kö-szönöm aki tud segíteni! Neten nem sok infó van róla, már napokat töltöttem a kérdéssel.

Figyelt kérdés
Évek óta szünetel, de a tárgyi eszköz listán szereplő dolgokat eladományoznám és eladnám a megszüntetés előtt, hogy minél kevesebbet kelljen fizetni, és amúgy sincsenek már használatban. Sajnos sok minden felmerült kezdve attól, hogy van olyan költségként leírt tárgy az eszközök között, aminek a könyvelő annó elkeverte a számláját, odáig, hogy több dolog konkrétan meg is semmisült (pl ellopták, de van ami csak simán tönkrement és kidobtam). Ezekkel sem tudom, mi a teendő, de a meglévőkkel sem tiszta a kép, hogyan és mire figyeljek az eladáskor, és mennyit kell fizetnem utánuk a megszűnéskor. Valamint, ha hagyom az 5 évet letelni, ami után elvileg automatikusan megszűnik, akkor is ugyanazok érvényesek-e az adózásra és a többi dologra: pl ha automatikusan szűnik meg, akkor nem is kell semmit kitölteni? Még egyszer nagyon köszönöm!

2016. jan. 5. 17:12
 1/1 anonim ***** válasza:

Ez azért ennyire nem egyszerű, mint ahogy egy céget felszámolni, vagy végelszámolni sem.


Arra akarok kilyukadni, hogy kellene hozzá egy számviteli szakember, például egy könyvelő, aki lezongorázza szabályosan ezt az egészet.

2016. jan. 5. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!