Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » A napi bruttó fizetésem...

A napi bruttó fizetésem 60%-át kapom egy napi táppénzre?

Figyelt kérdés

Ha jól tudom, akkor a napi bruttó fizetésem a havi bruttó fizetésem és a munkanapok számának hányadosa.

Így ha 9-es kóddal egy napot nem tudok menni dolgozni, akkor a fent említett összegnek a 60%-át kapom.

Illetve ebből levonódhat a 16%-os szja (2015-ös állapot)


Ha a fenti törpölésem valós, akkor mi lehet az oka, hogy

10.518 forintból csak 3.600 forintot illeve

10.020 forintből csak 3.565 forintot kaptam

amiből még levontak 16%-ot is?


Ha valamit nem jól értelmeztem, akkor kérem nem leharapni a fejem, mert csak egy átlagember vagyok. :)


Köszönöm



2016. jan. 9. 21:43
 1/4 anonim ***** válasza:

Ez nem így van egészen.

Nem munkanapokkal számolnak.

Ha 180 napi béred az alap, az nem 9 hó (átlag 20 munkanappal), hanem csak hat (havi 30 nappal).

Ez okozza az eltérést.

2016. jan. 9. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
9%

1-es jól írja, és még annyi, hogy ha a táppénzt megelőzően nem volt folyamatos 1 év munkaviszonyod, akkor csak 50% jár.


Hogyhogy 9-es kóddal csak 1 napot nem tudsz menni? 1 napig vagy veszélyeztetett terhes???

2016. jan. 9. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm...akkor átnézem ez alapján. Van 2014. szept. 1 óta folyamatos munkaviszonyom.


Azért 1 nap, mert egy nap nem voltam jó, ekkor nem tudtam menni dolgozni, s a háziorvosom erre a napra ilyen kóddal állított ki igazolást.

2016. jan. 10. 07:17
 4/4 anonim ***** válasza:

50% a táppénzed, ha előtte 30 napnál hosszabb megszakítás van az előző munkaviszonyod és eközött.

A 2. rosszul tudja, két év folyamatos jogviszony (nmax30 napos megszakítás) kell a 60%-hoz.

2016. jan. 10. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!