Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Családi adókedvezmény magzatra...

Családi adókedvezmény magzatra hogyan vehető igénybe?

Figyelt kérdés
Február első hetében töltöm a 91.napot.Kollégám mondta magzatra is igénybe vehető a családi adókedvezmény?Ilyenkor kérek papírt a nőgyógyászomtól ha betölt a 91.napot a munkàltatónál bemutazom.ezután mi a teendő.Az adóbevallásban ez hogyan fog kinézni?Van erre valami határidő?Hogyan működik ez pontosan?
2016. jan. 9. 23:42
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:

Mem a terhesség, hanem a magzat kora számít (fogantatástól számított 91. nap).

Netről letöltöd a családi kedvvezményről szóló nyomtatványt, kitöltöd, leadod.

Figyelj, ha a google-ban tájékozódsz, változás volt, meg még régi linkeket dob fel elsőnek. Most bruttó 66.670 a kedvezmény.

Két lehetőséged van. Vagy leadod a nyilatkozatot a munkáltatónak és havonta kéred (a 91. na hónapjára is jár); vagy megteheted, hogy év végi bevallásban egyben visszaigényled.

Mivel a cse, gyed is adóköteles, ebből is igénybe veheted szülés után.


Fontos, hogy az orvosi igazolást, bármit mond a munkahely, ne add oda, max fénymásolni. Azt 5 évig meg kell őrizned (adóellenőrzéskor be kell tudnod mutatni).

Ha van kérdés, kérdezz.

Ha a nyomtatvány problémás, írj privit.

Boldog babavárást :)

2016. jan. 10. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:

"Van erre valami határidő? Hogyan működik ez pontosan?"


Kérsz a munkáltatótól családi kedvezmény nyilatkozathoz nyomtatványt. Azt értelemszerűen kitöltöd. Nem kell hozzá csatolni semmit, a munkáltató nem is kérhet semmiféle orvosi igazolást, köze nincs hozzá. Az általad leadott nyilatkozat valóságtartalmát nem vizsgálhatja, köteles azt elfogadni, amit Te benne feltüntetsz.


A magzati időszakra szóló családi kedvezmény igényléshez a gondozó nőgyógyász írásbeli igazolása szükséges ahhoz, hogy Te mikor töltötted be a terhességed 91. napját. Attól a hónaptól kezdve, amelyikben betöltötted, jár a családi kedvezmény. Ezt az igazolást köteles vagy az adó elévüléséig megőrizni, és egy ellenőrzés esetén az adóellenőr kérésére bemutatni. Tehát nem a munkáltató miatt kell ezt kérni!


Ha a munkáltatónak a nyilatkozatot leadtad, a benne megjelölt hónaptól kezdve érvényesíti az havi adóelőlegek megállapításánál a kedvezményt. Ha év közben nem kéred, akkor utólag az év végi adóbevallásnál is érvényesíteni lehet visszamenőleg!

2016. jan. 10. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:

mikor töltötted be a terhességed 91. napját


Véletlenül sem, a magzat kora számít (két hét eltérés)


benne megjelölt hónaptól kezdve


Idén már nem szerepel ez a pont a nyilatkozaton, hogy mikortól kéri.


Aktualizáld a tudásod...

2016. jan. 10. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:

"mikor töltötted be a terhességed 91. napját


Véletlenül sem, a magzat kora számít (két hét eltérés)


benne megjelölt hónaptól kezdve"


Ez csak "részletkérdés", mivel a terhesség 91. napja = a fogantatást követő 91. nap.


"Idén már nem szerepel ez a pont a nyilatkozaton, hogy mikortól kéri."

Ebben az esetben sincs gond, mert akkor a leadás napját követő számfejtésnél fogják figyelembe venni. Tehát, ha nem akkortól kéri, akkor addig nem adja le. :)

Csak szólók, hogy a NAV által közzétett nyilatkozat nem kötelező jellegű nyomtatvány.

Én például sose használom, mert egy agyonbonyolított szörnyűség...



"Aktualizáld a tudásod..."

Igérem: Megteszem.

2016. jan. 11. 07:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
A terhességet az utolsó menstruáció első napjától számolják, a terhesség és a magzat kora közt két hét eltérés van.
2016. jan. 11. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:

Látom, nagyon erőlteted ezt a fogantatás dolgot.

(És ha nem tudja, hogy mikor volt az utolsó időpontja? :))


Végül is tök mindegy, az orvosi igazoláson szereplő dátum a lényeg, és szerintem ezzel fejezzük is be. Köszi!

2016. jan. 12. 04:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
Erőltetem, mert a kismamák se értik, miért nem arra írja az orvos a 91. napot, amire ők számolták. A fogantatáskor a terhességi kor már két hét. És verik az asztalt, hogy rossz az igazolás, elesnek egy havi kedvezménytől, mert mondjuk hónapváltás van pont ebben a két hétben...
2016. jan. 12. 06:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
0%

"A fogantatáskor a terhességi kor már két hét."

Hát ez igencsak érdekes... :)


Tehát én előbb estem teherbe, mint ahogy megfogant volna a gyermekem. Konkrétan ezt állítod.


Szerintem ne kerítsünk ekkora feneket ennek...

2016. jan. 13. 04:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

Ja hogy ráadásul nőként nem tudod.

Igen, a terhességi kor számítása kicsit érdekes. Az utolsó menstruáció első napjától 40 hét.

A magzat kora a második héten kezdődik, a fogantatáskor a terhességi kor már 2 hét.

És mivel a tv. a magzat 91 napos korát írja elő, sok kismama meg nem tudja, hát az orvost hülyézik, hogy elvett tőlük egy havi kedvezményt.

Én szakember vagyok, nem tehetem meg, hogy azt mondom, ez nem fontos, mert az. Akkor is, ha neked kekeckedés.

2016. jan. 13. 06:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

"Ja hogy ráadásul nőként nem tudod."

Senki nem állította, hogy nő vagyok...

2016. jan. 14. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!