Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Munkakeresési járadék után...

Munkakeresési járadék után (hogyan) kell adózni? NAV-on keresztül pedig megcsináltathatom a 2015. évre vonatkozó adóbevallást?

Figyelt kérdés
NAVtól most kaptam tájékoztatást h náluk is megcsinálják az adózást de ennek feltétele h 2015-ben csakis a munkáltatómtól kaptam jövedelmet. Én 2015 tavaszán felmondtam. Utána nem dolgoztam. Most2015. nov-tól igényeltem álláskeresési járadékot, majd februártól gyedet fogok. Ebben az esetben nem áll rám ez a NAV-os lehetőség?
2016. jan. 13. 12:36
 1/3 anonim ***** válasza:
52%

Az álláskeresési járadék adóköteles, vagyis bevallási kötelezettséged is van. Emellett viszont nem munkáltatótól származó jövedelem, vagyis a NAV-os tájékoztató szerint nem választhatod, hogy a bevallást ők készítsék el helyetted.


Ez nem jelenti azt, hogy teljesen önállóan kell adóbevallást készítened: már évek óta lehetőség van a NAV közreműködésével elkészíteni. Ehhez február közepéig be kell küldeni a NAV részére a 1553NY nyomtatványt, amely alapján ők április végéig készítenek neked egy bevallást. Ha azzal egyetértesz, akkor nincs további teendőd, ha pedig nem, akkor még módosíthatsz rajta.


Az utóbbi lehetőség miatt nem tartom olyan nagy durranásnak ezt a "NAV megcsinálja az adóbevallásom" dolgot. Eddig is megcsinálta (lényegében), ráadásul nem voltak ilyen kötöttek a feltételek.

2016. jan. 13. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Ó köszi. Neked is volt ilyen ügyed? Persze nem nagy dobás, eddig a férjemmel mi is a NAVon keresztül csináltuk neten,csak ugye most kicsit kusza lett a munkaügyi helyzetem és emiatt nem tudom pontosan hogy kell. Főleg mert a melóban megkaptam a szükséges papírokat febr elején. Most mikor felmondtam akkor is megkaptam, viszont a munkakeresési járadékról nekem kell kérni a munkaügyi központból, vagy küldenek, vagy hogy megy ez?
2016. jan. 13. 21:21
 3/3 TappancsMancs ***** válasza:
Ha beküldjük a 1553NY nyomtatványt azt üresen kell feladni? Mert ugye pont ez a kitöltés része nehézkes. Köszi!
2016. jan. 31. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!