Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Lakás Bérbeadásnál, ha nem...

Lakás Bérbeadásnál, ha nem iratom át a mérőórákat, akkor le lehet vonni a bevételből, ha a bérlő címére érkezik, és ő fizeti, nem kapom meg tőle, kp-ban?

Figyelt kérdés
Ugyanis a NAV-nál utána kérdeztem, egyik ezt mondta, a másik héten másnál voltam, az azt mondta csak ha átiratom, akkor tudom levonni.

2016. jan. 13. 17:32
 1/9 anonim ***** válasza:

Ha a bérlő címére érkezik, a te ingatlanodba érkezik.

Ebben az esetben semmi jelentősége sincs.

Mivel a te neveden van, ez bevételnek számít a te részedre.

1 miska felett eho is fizetsz. Ha például a bérlő havi 100 000 ft villanyt használ el és fizeti rendesen, a bérleti díj meg mondjuk 60 000 Ft, te évente 1 920 000 ft után fizetsz ehot meg szjat.

2016. jan. 13. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ.

Nem tudom miért csapnak be a Nav-nál, így mondták, ha nem érintkezek a kp-vel, nem kapom meg, nem számít bele a jövedelembe. Elmegyek másik ügyfélszolgálatra és megtudom.

2016. jan. 13. 23:38
 3/9 anonim ***** válasza:
Nem érintkezek a pénzzel. :-)
2016. jan. 13. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Sajnos többszöri kérdésemre is ezt válaszolta, igaz mindíg ugyanahhoz kerültem.

Köszönöm, utánanézek más ügyfélszolgálaton

2016. jan. 14. 06:32
 5/9 A kérdező kommentje:

Utána néztem:

Nem iratom át, akkor bevétel, ha a lakótól szedem be, de mint kiadás rögtön le is irhatom. A többi levonások utáni összeg lesz az adóalap. Ebben nincs már a rezsi, azaz nem kell adózni utána.

Ha a bérlő címére jönnek a számlák, de én nevemre, és ő fizeti be, az pedig részemre nem bevétel, így mondták,.......

2016. jan. 14. 12:20
 6/9 anonim ***** válasza:

Átutalásnál sem "érintkezel" a pénzzel. Nem az számít :)


A bérlő átvállalta tőled egy fizetési kötelezettségedet, az most neked bevétel, vagy nem? Bizony bevétel. Ha lakbérfizetés helyett rendszeresen bevásárolna neked, az is bevételed lenne :)


Az átíratom - nem íratom között a különbség, hogy a 10% költségátalányból lejön a rezsi, ha te fizeted (ha a te nevedre szólnak a számlák). Mivel a rezsi általában meghaladja a bevétel 10%-át, ezért nem tudod érvényesíteni a 10% költségátalányt, ha a neveden maradnak az órák.

2016. jan. 14. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Ez így van, csak a költségelszámolásost, akkor nem képezi a rezsi az adóalapot.
2016. jan. 14. 13:46
 8/9 A kérdező kommentje:
Amikor átiratom az órákat, kérik a bérleti szerződést....
2016. jan. 14. 13:49
 9/9 A kérdező kommentje:

Nekem úgy mondták:

Amikor a bérleti díjért megyek, csak azt veszem át, amit írásban megerősítem a bérlőnek. Ez nem tartalmaz rezsit.

A közös kts, pedig fele-fele kb....

Igen, így nem használhatom a 10 % levonást.

Köszönöm a hozzászólásod, sokat segítettél.

2016. jan. 14. 14:02

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!