Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Milyen jogaim vannak, mint...

Xyzpont kérdése:

Milyen jogaim vannak, mint munkavállaló? A munkáltatónak mikor kell kiadni a felmondó papíromat?

Figyelt kérdés

Egy elég érdekes helyzet áll fent jelenleg. Sajnos az én hibám is részben, mert szóbeli megállapodást kötöttem, amit természetesen nem tartott be a munkaadó.

Bolti eladónak jelentkeztem és kaptam egy olyan ajánlatot, ahol a szerződésben minimálbér áll br.122 ezer ft, viszont szóban megállapodtunk, hogy ők kiegészítik jutalék címszóval a fizetésem. A fizetésem eleve késve utalták (11-én, szerződésben 10. áll), amin nem problémáztam..megkaptam a minimálbért kártyára, majd miután nem kaptam semmi további pénzt illedelmesen megkérdeztem, hogy kapok e még valamilyen juttatást, vagy sem.. ezt üzenetben tettem, ezek után behívott az üzletbe és ordítva rúgott ki, hogy mit képzelek én magamról, hogy őt számon kérem..ezzel itt még nincs is semmiféle probléma..felmondópapírt azóta sem adott ki, eltelt 4 nap. A kirúgásomkor elfelejtettem visszaadni a kulcsot, amit másnap pótoltam, de ő megfenyegetett, hogy feljelent a rendőrségen, hogyha valami is hiányzik, illetve történik a bolttal. Mondtam neki, hogy van kamera és ezt bizonyítania kell, hogy én tettem, a másik pedig, hogy én hivatalosan még ott dolgozom, így nem értem mi a problémája, hisz ő nem ad ki nekem felmondópapírt. A másik, hogy én időközben kaptam másik állás, ahova nem tudok menni, mert nincs felmondópapírom. Azzal tisztában vagyok, hogy a kilépőpapírjaimat 5 napon belül kell kiadnia, de a felmondópapírt azonnal. És a másik nagy problémám, hogy a felmondásomat 09.ei dátummal akarja írni, mikor én még azon a napon dolgoztam és nem a valós 11.ei dátummal. Mit tudnék tenni?



2016. jan. 14. 15:38
 1/2 anonim ***** válasza:
MI az a felmondópapír, amit azonnal ki kell adnia, és kell a következő munkáltatónak?
2016. jan. 14. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
100%

Felmondópapír, ami kell a következő munkáltatónak: NINCS.


Mindenféle előzmény ismerete nélkül is lehet új jogviszonyt kötni még akár úgy is, hogy közben a másik jogviszony még él.

Ha én nem akarom, akkor nem adok oda semmilyen papírt a következő munkáltatónak, kivéve a személyi igazolványom, a lakcímkártyám, az adóazonosító jelet tartalmazó kártyám, és a TAJ-számomat tartalmazó kártyát, valamint a végzettséget igazoló bizonyítványt. Ennél több soha nem kell egy munkaviszony létesítéséhez. Ha valamiért fontos az előzmények ismerete, de nincs róla papír, akkor a dolgozót büntetőjogi felelőssége tudatában írásban nyilatkoztatni kell róla, és aszerint eljárni. Onnantól kezdve egy valótlan adatközlés esetén a dolgozó felelőssége, ha hülyeségeket hordott össze az aktuális munkáltatójának.


Munkajogi vita esetén a Munkaügyi és Munkavédelmi Felügyelőséghez kell fordulni panasszal. Elmondod, hogy valótlan a dátumozás, Neked jár még plussz napokra bérezés, valamint nem kaptad meg a leszámolási papírjaidat sem. Majd ők intézkednek.

2016. jan. 14. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!