Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Adóbevallás, segítség?

Adóbevallás, segítség?

Figyelt kérdés

Diákmunkát vállaltam 2 különböző iskolaszövetségnél tavaly.

A kérdésem az lenne, hogy milyen bevallást kéne kitöltenem? Vagy van valami egyszerűsített bevallás is, nekem ebben az esetben mi a teendőm?

Buta kérdés, de nekem ki a "munkáltatóm" a fenti esetben (ha van egyáltalán)? Mert azt írják, hogyha van, akkor a 15M30, ha nincs akkor a 15NY31 jelű bevallási nyilatkozatot kéne elküldenem a NAV-hoz február elsejéig.



2016. jan. 16. 14:02
 1/3 anonim válasza:

A 15M30-as igazolást a munkáltatódnak kell megcsinálnia, és elküldenie neked (meg talán a NAV-nak is). Abban elvileg tételesen le vannak írva a fizetéseid. Ja és a munkáltatód az iskolaszövetkezet (ebben az esetben mindkettő).


Neked az 1553-as nyomtatványt kell kitöltened, de ez megúszható a lényegesen rövidebb 1553NY kitöltésével, amivel lényegében nyilatkozol, hogy megcsinálhatják helyetted a bevallást.


Bocsi, ha esetleg vannak benne téves infók, még én is most derítem föl ezt a rendszert.

2016. jan. 16. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Valóban, köszönöm :)
2016. jan. 16. 19:23
 3/3 anonim válasza:
Ha valaki tavaly kilépett mondjuk szeptemberben, és idén januárban kezdett új cégnél, akkor az mit csináljon?
2016. jan. 28. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!