Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Ha vállalkozóként mentem el...

Ha vállalkozóként mentem el szülni, akkor 2 év letelte után a GYES ideje alatt kell járulékot fizetnem?

Figyelt kérdés
Szeretném aktiválni a vállalkozásomat,de a könyvelőm nincs toppon és azt mondja hogy a Gyes ideje alatt(ami szeptembertől lesz időszerű) kell fizetnem járulékot.Én úgy tudtam hogy a gyermek 3.életévét betöltően kell csak fizetnem járulékot,de 2 éves korától még 1 évig nem.Számomra abszurd hogy kapom a gyest és a családi pótlékot és abból a pénzből fizessem ki a járulékomat ami több mint a gyermekágyi segély (gyes).Most akkor hogy is van ez?A gyerek 1 éves korától lehet isét dolgozni,sőt ha jól tudom fél éves korától.Az én fiam a 16 hónapot töltötte decemberben és szeretnék dolgozni jövő héttől,de elég szomorú vagyok ha szeptembertől kell járulékot fizetnem miután lejár a gyed.Kérlek tájékoztassatok most akkor hogy is van ez??

2016. jan. 18. 17:25
 1/5 anonim ***** válasza:

Pedig a könyvelőd toppon van és nem a gyesből és a családiból kell kifizetni a járulékokat, hanem a vállalkozás bevételéből.


"Gyes mellett kell-e járulékot fizetni?

2015.03.17

Ha gyes mellett dolgozik egy egyéni vállalkozó, akkor meg kell-e fizetnie a kötelező legkisebb minimálbér utáni járulékokat? Vagy a gyes melletti munkavégzés esetében csak akkor kell fizetni járulékot, ha van vállalkozói kivétje?


Aki válaszol:


Adózással, bérszámfejtéssel, könyveléssel kapcsolatos szakértő - UCMS Group


A Tbj. törvény 29. § (4) alapján az egyéni vállalkozó a járulékfizetési alsó határ után nem köteles nyugdíjjárulékot és egészségbiztosítási- és munkaerő-piaci járulékot fizetni arra az időtartamra, amely alatt táppénzben, baleseti táppénzben, csecsemőgondozási díjban, gyermekgondozási díjban, gyermekgondozási segélyben, gyermeknevelési támogatásban, ápolási díjban részesül - kivéve, ha a gyermekgondozási segély, az ápolási díj folyósításának tartama alatt vállalkozói tevékenységét személyesen folytatja.


Tehát csak abban az esetben mentesül a minimum járulékfizetési kötelezettség alól az egyéni vállalkozó, ha a GYES folyósítása alatt nem végez vállalkozói tevékenységet. Amennyiben viszont a GYES folyósítása alatt folytatja egyéni vállalkozói tevékenységét, úgy vonatkozik rá a minimum járulékfizetési kötelezettség."

2016. jan. 18. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Igen, ha dolgozol, ha a tevékenységedet személyesen végzed, minimum járulékfizetési kötelezettséged van.
2016. jan. 18. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
kedves első...na és ha nincs bevételem elegendő akkor a gyesből kell kifizetnem,nem?és még meg is kell élni valamiből.De remélem hogy a gyed alatt nem kell még fizetnem.Elegem van ebből a magas járulék kifizetésből.Tönkreteszik az embert.Mocsok világ ez.
2016. jan. 18. 18:55
 4/5 anonim ***** válasza:

Kedves kérdező (első vagyok):

fél éves vállalkozó voltam (mint tudjuk, a kezdő vállalkozásnak fel kéne futnia), amikor egyetlen rendelettel a havi 27 ezer ft adóm helyett 49 ezret kellett fizetni egyik hónapról a másikra, + könyvelő 8 ezer, azaz összesen 27 helyett 57 ezret. 1 évig güriztem úgy, hogy a havi 120 ezer ft bevételemből 102 ezret kellett kifizetnem (45 ezer volt a lakásrezsi) és maradt 18 ezer ft+ 13700 családi - 32 ezer ftból kellett egyedül nevelnem, eltartanom a gyerekemet. A kutyát nem érdekelte...Az sem, hogy aug végén megvettem a tankönyvet a gyereknek és szept. 4-én nem volt egy ft kaja pénzünk sem egész hónapra!

Végül 1 év hajsza után kórházba kerültem 2 hétre, az egyik helyen, ahol 9 éve dolgoztam fel akarták mondani a szerződést, amikor kijöttem, stb Szóval tudom, mi a helyzet, nem csak "kiosztottalak"... :-)

2016. jan. 18. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
ha katás adózó vagy, az gyesen havi 25 ezer, ennyit azért csak kibírsz, ha meg nincs ennyi bevételed, akkor szüneteltesd tovább
2016. febr. 1. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!