Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Szja bevalláshoz nem kaptam a...

Szja bevalláshoz nem kaptam a munkáltatómtól 15M30 nyomtatványt. Azt mondták a Tv-ben hogy erre elég egy X, és akkor elkészíti a NAV. Elég ha visszaküldöm 1553Ny nyilatkozatot kitöltve ahhoz, hogy a Nav készítse el a bevallásom?

Figyelt kérdés
Tavaly így csináltam,nem tudom hogy idén lehet-e?

2016. jan. 19. 18:53
 1/7 anonim ***** válasza:

Az 53NY-t eddig is, és továbbra is lehet használni, ugyanolyan módon. Ez a NAV közreműködésével készített bevallás.


Az M30-ra tett X (ami elég homály, főleg, hogy az M30-nak nálam kéne maradnia, de a NAV ezt írta) egy tök új dolog, nem ugyanaz, mint az 53NY. Itt a NAV teljesen megcsinál mindent, nem csak közreműködik. Kicsit korlátozottabb, mint az 53NY lehetősége.


Szerintem ez az új dolog nem jobb, mint a régi megoldás, főleg, hogy ekkora homály fedi. Külön vicces, hogy a kettő párhuzamosan fut. Bürokráciát akartak csökkenteni, de bonyolítani sikerült az ügyintézést.


Egyébként az M30-at mindenképp meg kell kapnod a hónapban, ahogy eddig is köteles volt a munkáltató átadni.

2016. jan. 19. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszod!

Igen,kissé túl van bonyolítva.Való igaz,maguknak is megkeserítik az életüket.Aki eddig be volt jelentve-tudtak róla.

Aki nem nem,és nem is fognak.

Maradok a "régi" 1553Ny-megoldásnál.

2016. jan. 19. 21:37
 3/7 anonim válasza:
A 1553NY megoldásnál mi a dolgom? Be kell menni a NAV-hoz, vagy postázni kell valamit?
2016. jan. 24. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Ki kell tölteni,a Navnak visszaküldeni.(engem csak az első lap érintett).

A Nav kiküld egy papirt,amin rajta vannak a levont,befizetett adóid (amiket levontak a béredből havonta).

Ha egyetértesz vele,akkor azt a papirt elteszed,s megőrzöd.Egyéb teendőd nincs.

2016. jan. 25. 16:34
 5/7 anonim válasza:

Köszi,

bár én megkaptam a 15M30 nyomtatványt a munkáltatótól, hát azt aláírva és "X"-elve elküldöm a NAV-nak, remélem ennyi elég. Interneten mindenhol azt írják, hogy nyilatkozni kell a MUNKÁLTATÓ felé, hogy a NAV-ot bízom meg a bevallás elkészítésével. Nos akkor (mivel 2példányt kaptam a 15M30-ból, az egyiket vissza kellet adni a munkáltatónak), ezzel felé jeleztem, hogy a NAV-ot bízom meg. Most a másik példányt meg kell tartanom, és nincs más dolgom, vagy az én példányomat be kell küldeni a NAV-vak?


Erről nem tudsz esetleg valamit? Remélem érthetően írtam le :)

2016. jan. 25. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Értelek,de nincs ötletem. :(
2016. jan. 25. 20:18
 7/7 anonim válasza:
Hát akkor maximum én is a 1553NY-et küldöm be
2016. jan. 25. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!