Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » AZ újonnan bevezetett 15M30-as...

AZ újonnan bevezetett 15M30-as adóbevallás hogyan működik?

Figyelt kérdés

Be kell küldenem valami a NAV-hoz, vagy egyáltalán mit kellene csinálni? Nagyon fontos, mert mindjárt febr 1 van, és valamit csinálni kellene.


Valaki nem tudja esetleg, hogyan működik ez az új adóbevallás pontosan?


Köszi!



2016. jan. 27. 15:06
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:

Az M30-as az nem bevallás, az a munkáltatótól kapott adóigazolás, amit fel kell használnod az adóbevallás elkészítéséhez.

Miért fontos a február 1? Májusig ráérsz megcsinálni a bevallást.

2016. jan. 27. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 A kérdező kommentje:
Idén változott a dolog, és meg lehet bízni a NAV-ot is, hogy ők csinálják meg, ezt elvileg az M30as-al lehet.
2016. jan. 27. 15:28
 3/20 anonim ***** válasza:
0%
Hogyan működik? Munkáltatói igazolás alapján kitöltöd és január 31-ig visszaküldöd.
2016. jan. 27. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 A kérdező kommentje:

Mit töltök ki???? A 15M30 nyomtatványon nincs semmi amit ki kellene tölteni, csak aláírni kell, illetve egy "X"-et tenni.


És hova kell visszaküldeni? A NAV-nak?

2016. jan. 27. 16:31
 5/20 anonim ***** válasza:
Ahogy a tájékoztatóban írták: egy X-et kell tenni az M30-ra, aláírni, és visszaadni azt a példányt a munkáltatónak. Onnantól a munkáltató kötelessége továbbítani a nyilatkozatot a NAV felé, akik végül megcsinálják a bevallást. Neked semmit nem kell küldened, ha ezt a bevallási módot választod.
2016. jan. 27. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 A kérdező kommentje:
Rendben nagyon szépen köszi! :) Még egy kérdés, hogy amikor a munkáltatóval beszéltem erről, akkor ő azt mondta hogy ez a 15M30 csak arra jó, h arról nyilatkozom hogy nem nekik kell megcsinálni a bevallást, nekem valami mást kellene kitölteni és beküldeni a NAV-nal (gondolom még ők se nagyon tudtak az új rendszerről). Nos ha ők ezt a nyomtatványt nem továbbítják a NAV felé (15M30), akkor engem is elő lehet venni, vagy az teljes mértékben az ő (munláltató) problémája?
2016. jan. 27. 17:20
 7/20 anonim ***** válasza:

Kétféle navos lehetőség van idén.


Az (adóhatósági adómegállapítás, bevallási nyilatkozat alapján) egyiket február 1-ig tudod kérni a munkáltatótól, az M30-on. Ők továbbküldik a NAV felé az igényedet, a januári 1608-as bevallásban. A NAV nem küld erről neked semmit, kizárólag akkor értesít, ha fizetendő vagy visszatérítendő adód keletkezik. Ezt csak az választhatja, akinek nem volt más jövedelme, mint munkáltatótól származó (már osztalék, álláskeresési, táppénz is kizáró ok), és semmi kedvezményt nem vesz igénye. Több munkáltató nem akadály.


A másik lehetőség, ami eddig is volt, hogy február 15-ig beadod a 1553ny nyomtatványt (ezt bővebb kör választhatja, mint az adóhatósági adómegállapítást). A nav elkészíti a bevallásod, kiküldi neked, átnézed, ha elfogadod, jó, ha nem fogadod el, módosíthatod.

2016. jan. 27. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 A kérdező kommentje:

Rendben köszi, én az első opciót választottam (választanám, csak hogy a munkáltató sincs képbe ezzel túlságosan...).

De én a 15M30-on jeleztem, hogy a NAV-ot bízom meg a bevallás elkészítésével, akkor innentől a munkáltató feladata, hogy ezt eljuttassa a NAV-hoz igaz?

Ha ezt nem teszi meg, ki vonható felelősségre?

Illetve a munkáltatónak ezt meddig kell elküldeni a NAV-hoz? (nekik is február 1 a határidő, vagy az csak ránk munkavállalókra vonatkozik, hogy addig kell aláírni a 15M30-at és visszaadni a munkáltatónak?)

2016. jan. 27. 18:09
 9/20 A kérdező kommentje:
Ha ezekre a kérdésekre még tudnátok válaszolni, akkor már minden világos lenne :) Az eddigieket és köszi!
2016. jan. 27. 18:10
 10/20 anonim ***** válasza:
#7: osztalék nem kizáró ok (szvsz a táppénz sem).
2016. jan. 27. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!